Üniversitelerin Websiteleri

Ü

Geçtiğimiz günlerde Google sitelerin PageRank değerlerini güncelledi. Türkiye’de, Türkçe içerik ile yayın yapan sitelere Google’ın yeterince değer vermediğini söylüyoruz. Diğer ülkelerde bir sitenin PR değerinin 5 olması normal sayılırken, Türkiye’de 5 değeri oldukça zor ulaşılacak bir değer olarak görülmekte.

Peki durum edu.tr uzantılı sitelerde nasıl acaba? Aşağıdaki sonuçlara baktığımızda görüyoruz ki, Google edu.tr alan adlarına çok önem veriyor ve sonuçlara yansıtıyor.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi: 8/10
Adnan Menderes Üniversitesi: 8/10
Akdeniz Üniversitesi: 9/10
Anadolu Üniversitesi: 8/10
Ankara Üniversitesi: 9/10
Boğaziçi Üniversitesi: 9/10
Celal Bayar Üniversitesi: 8/10
Cumhuriyet Üniversitesi: 8/10
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi: 8/10
Çukurova Üniversitesi: 8/10
Dokuz Eylül Üniversitesi: 8/10
Ege Üniversitesi: 8/10
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi: 8/10
Gazi Üniversitesi: 8/10
Hacettepe Üniversitesi: 7/10
İstanbul Teknik Üniversitesi: 9/10
Marmara Üniversitesi: 8/10
Orta Doğu Teknik Üniversitesi: 8/10
Süleyman Demirel Üniversitesi: 8/10
Yıldız Teknik Üniversitesi: 8/10

4 Yorum

  • google neye göre veriyor bilmiyorum da, mesela hiç ziyaretçisi olmayan alexada sonlardan birinci olmaya aday eski firmamım sitesi var. Pagerank değeri 5 , Günlük 1 – 1,5 K tekil ziyaretçi alan başka bir sitem var pagerank değeri 1 . Gel de çık işin işinden 🙂 Bloğum zaten içler acısı. 4 idi 1 yaptı. Sonrasında 3’e çıkardı 🙂

  • Aslında bunun pek edu uzantısı ile alakası yok. Senin blogun da o üniversitelerin aldığı kadar kaliteli linki alsın bakalım 3 ile 4 ile 5 ile uğraşacak mı!
    Her tür farklı PR seviyelerinden kişisel sitelerden, devlet sitelerinden linkleri var, onlarda da olmazsa bir 8 başka kimse de olmaz. Edu işin kaymağı, yuvarlarken bir üst sayıya yuvarlamayı sağlar anca. 🙂

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler