Hakkımda

H

Merhaba, bloguma hoş geldiniz. Bugün size kendimden bahsedeceğim.

Özet

Ben Oğulcan Orhan, Ankara’da yaşıyorum. Yaklaşık 10 yıldır mobil uygulama geliştiricisi olarak çalışıyorum. Roma orijinli Zext’in kurucu ortaklarındanım.

Kısaca, sakin ve güler yüzlü bir insanım. Her konuda eleştirel yaklaşımın önemli olduğunu düşünüyorum. 2008’den bu yana, arada kesintiler de olsa, kendimi geliştirmek, bunları not düşmek ve yıllar sonra tekrar okumak için blog yazıyorum.


Detaylı

Süleyman Demirel Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum (2012). (Detaylar: #1 – #2 – #3 – #4). Daha sonra Sosyal Bilimler merakımın üstüne gidip (#1#2) İlef’te Gazetecilik / Radyo, Televizyon ve Sinema bölümlerinde iki ayrı Yüksek Lisans programına başladım, fakat tamamlamadan bıraktım. 

Bu kesmedi ve aynı dönemlerde iki ayrı Reklam / Siyasal İletişim ajansının kurucu ortaklarından oldum. Farklı siyasi kampanyalarda profesyonel olarak strateji belirleme, metin yazarlığı, içerik yönetimi ve danışmanlık pozisyonlarında çalıştım. Bu blog da dahil olmak üzere; çeşitli dergilere ve internet mecralarına siyasi içerikli yazılar yazdım ve röportajlar yaptım. Futbol içerikli site ve bloglar açtım. 

Kullandığım sosyal ağlar aksini gösterse de, bütün vaktimi bilgisayar başında geçirmiyorum. Sinema, tiyatro, su sporları, bilardo (pandemi öncesi aktiviteler) ve kitaplarla vakit geçiriyorum. Blogda ise çoğunlukla başımdan geçen iş deneyimlerini, geliştirdiğim uygulamaları, izlediğim film ve dizileri ve düşüncelerimi yazıyorum. Okuduğum kitaplardan aldığım notları aktardığım bir blog daha açtım. Fakat bir süredir aktif değil.

Bunun dışında Medium’da bir İngilizce blogum var. Bu güne kadar farklı mecralarda yazdığım tüm yazıları üşenmeyip buraya taşırsam bu bağlantıları kaldıracağım.

Yeni başladığım bir yayıncılık maceram var. Yıllardır bırakamadığım Football Manager serisini Twitch’de oynamayı sürdürüyorum. Öte yandan 2021’de dijital yayıncılık üzerine fikirlerim ve yapmak istediklerim var. 

Sosyal Ağlar

Önce işten başlayalım, bilişim sektöründe çalışıyorsanız github hesabım.
Son dönemin popüleri Clubhouse hesabım: @ogulcanorhan
Beni twitter’da ve instagram’da takip edebilirsiniz.
Twitch’den yayın yapmaktayım.

Son olarak: İletişim

Yetmez mi?
Buraya kadar okuduysanız, size bu yazının 2010’lu yılların başındaki halini de göstermek isterim.
Son Güncelleme: 6 Şubat 2021
İlk giriş: 22 Temmuz 2008

Arşivler

Kategoriler