Blog Yazarlığında 2. Yıl Biterken

B

Temmuz 2008’de başlayan blog yazarlığımın, 2. yılını doldurdum. Forumlar, sözlük, YouTube derken bir anda WordPress’in basitliğinde buldum kendimi. İlk yazı, acemilik, ne yazmalı derken zaman su gibi akıp gitmiş. Yeri gelmişken; Rıza Selçuk Saydam’ın önerisi ve desteğiyle açmıştım blogumu, kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Geride kalan 2 yıla baktığımda, blogun bana birçok alanda katkı sağladığını görüyorum. Daha fazla okunmak isteğiyle girdiğim sosyal medya, bana okunmanın da ötesinde daha büyük kapıları açtı. Yepyeni insanlar, farklı bir çevre ve güçlü bir iletişim bunlardan bazıları.

Twitter ve FriendFeed sayesinde, harika insanlar tanıdım. Onlarla yalnızca internette değil, gerçek hayatta da vakit geçirdim. Mesela İstanbul’a, ‘internette tanıştığım‘ insanlarla gidip, İstanbul’da o insanların yanında kaldım. Bu günlerde ise, yine internetten tanıdığım insanlarla (Gürkan Oluç, İbrahim Uzun ve Yener Yıldız) Isparta’da eve çıkıyorum. Bursa, İzmir, Antalya, Malatya ve İstanbul artık gittiğimde kalacak yer sıkıntısı çekmediğim şehirler arasında, arkadaşlarım sağ olsun..

Üniversiteyle beraber başlayan süreçte; arkama baktığımda beni mutlu eden, gözle görülür gelişmeler var. Eskiye nazaran kat kat fazla okuyorum. İlk yazılarımla kıyaslanmayacak kadar rahat, okunaklı ve sade yazabiliyorum. Yine eski yazılarımı okuduğumda, düşüncelerimin ve olaylara bakışımın ne kadar değiştiğini gülümseyerek fark ediyorum.

İyi ki yazma serüvenimi, internette devam ettirme kararı almışım. Geçen 2 yıl ve bu yazıyla birlikte, ne kadar doğru bir karar verdiğimi görüyorum.

Her şeye ve herkese teşekkürler.
Uzun yıllar yazmak ve paylaşmak isteğiyle.

3 Yorum

 • Evet sosyal medya her birimize bir şeyler kattı, bende sizin aranıza katıldığımdan beri, yeni insanlarla tanıştım. İş, pazarlama alanında yeni fikiler edindim.

  Yihhu için bile koşuşturmak, belki gelecekte zar zor kazanabileceğim deneyim ve tecrübeyi daha kolay edinmem sağladı 🙂

  Sana sonuna kadar katılıyorum, sosyal medya bize değer katarak ilerliyor.

 • Kendimden biliyorum.Netle ilk tanıştığım zamanlarda bana hep derlerdi; netteki arkadaşlarına güvenme.Çoğu fake hesaptır, kendi kimlikleri değildir.

  Aradan aylar yıllar geçti. Dedikleri gibi bir kaç kişi karşıma çıktı.

  Ancak öyle zamanlar oldu ki sizinde belirtmiş olduğunuz gibi netten tanıştığın insanlarla yüz yüze görüşme imkanlarımızda oldu. Ve öyle güzel dostluklar kuruluyorki; bu dostlukları buradan sözlü olarak belirtmek imkansız.

  İyiki varsın Internet..

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler