Ufaktan Yol Göründü: Isparta

U

Tatilimin son günlerinde şok bir kararla ösym yerleştirme sonuçlarının açıklanacağını duydum: Isparta Süleyman Demirel – Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü kazandım.

Açıkcası çok mutlu değilim. Çünkü beklemiyordum, yani daha aşağıda bir tercihim gelir diye düşünerek kafa ve diğer şekillerde ona kendimi odaklamıştım. İzmir beklerken şehir olarak Isparta çıkması biraz burktu içimi… 6. Tercihime girdim, işin aslı ilk gerçekçi tercihme girdim!

Koskoca lise diyerek geçirdiğim 4 yıl varken şimdi bir de ona bir eklenmiş şekilde 5 yıl var. O da en az…Yanii çok büyük ihtimal hazırlık okuyacağıma göre ve bilgisayar mühendisliğinin zorluğuna rağmen 4 senede bitirecekmiş gibi hesap yapmama rağmen 5 sene yokum Ankara’da!

Çok şey arkada bıraktığımız aşikar ancak geride bırakmak sorun değil de; döndüğümde bıraktıklarım beni isteyecek mi? O var! Bilgisayar Mühendisi olacağım diye kendimi bildim bileli söylenirken bu duruma hala sevinememiş olmak gerçekten çok acı.. İşin özü: ‘Şu dilime kolay ama yüreğime zor bi durum!’

Şehir hakkında çok kötü şeyler duymasam da beni keser umarım. Ancak üniversite için tek bir kötü düşünce okumadım! 2013 deyince çook uzak geliyor insana çünkü daha 2010 demedik..

Birkaç şeyi eksik bıraktık; bilgisayar mühendisliğini kazandığıma benden daha çok sevinenler oldu. En başta pölüfer , neslihan olmak üzere bir sürü şahsiyeet..
Sağolun efendim.

12 Yorum

 • 2013’ü okuyunca gerçekten çook uzak geliyor..ama bundan 5 sene öncesi içinde aynı şeyi demiyor muyduk? su gibi akıp geçeceğine şüphem yok..orada seni çok güzel bir hayat bekliyor buna eminim ve bu güzel hayatı senin yaratacağına da eminim..hayatta en çok istediğin şeylerden biri gerçekleşiyor.bilgisayar mühendisi Oğulcan Orhan=)herşey gönlünce olsun başarılar dilerim:)

 • JunkChorn belki beni tanımazsın.Ben http://www.warez-tr.net sitesinden Karakartal.

  Siteni imzanda gördüm ve bir gireyim dedim.

  Üniversiteyi kazandığına çok sevindim kardeşim.Umarım hiç sene kaybı yaşamadan 5 yılda bitirebilirsin o bölümü.

  Kardeşim Isparta olayına gelince biraz anlatayım sana.

  Isparta ile baya bir içli dışlı oldum bir dönem.

  İnsanları çok sıcaktır.Herşeyden önce çok güzel bir şehir.Sessiz bir şehir.Dağ taş bol ama güzelliği ile herşeyi unutturuyor.Herşeyden çokta oranın insanı beni etkilemişti.Çok iyi insanlar.Emin ol bir lokma ekmekleri varsa yarısını sana verirler.

  Bir güzel yanı daha var kardeşim.Isparta’da eğitim görürken canın mı sıkıldı.?

  Boş vaktinizde bolca var mı.?

  Tamam öyleyse hemen Antalya otobüsüne atlayın ve 2 saatte Antalya’dasınız.Gezin gönlünüzce sonra tekrar mekan Isparta’ya dönün.

  Başarılarının devamını dilerim kardeşim.

  Yolun açık olsun …

 • Gerçekten nick olarak bile tanıdık gelmiyorsunuz:)
  Ama bu kadar içten bir mesaj aldığım için çok mutlu oldum ve sevindim.

  Bir kaç vakittir sürekli ısparta’yı araştıyorum ve tamam diyebileceğim tek bir yorum bile bulamadım..Ama bunları okuduğumda gerçekten içim rahatladı:)

  Boş vaktim çok olacak diye düşünüyorum çünkü Ankara’dan oraya gidince mutlaka bişeyler eksik kalacaktır!

  Bende çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için:)

 • Benim hafızam güçlüdür kardeşim.Hatırlıyorumda bundan 1,5 sene önce falan bir forum konusunda aynı fikri belirtmiştik.Daha sonra sen bana özel mesaj yollamıştın o konu ile ilgili.Sadece konunun ne olduğunu hatırlayamadım şimdi.O zamandan beridir tanıyorum seni.

  Bence Isparta’yı hiç araştırma kardeşim.Yorma kendini.Memnun kalacağını düşünüyorum.Ama üniversitesi hakkında hiçbir bilgim yok.Umarım herşey güzel olur.

  Kal sağlıcakla.

 • junkchorn@hotmail.com adresim kardeş eklersen memnun olurum:)

  Ayrıca şehiri araştırmıyorum tamam.Ama üniversite için bişeyler bildiğimi söyleyebilirim o da asıl güzel olanın üniversite olduğunu duymam:)

  Msn’de bir görüşelim olmadı sende kib görüşürüz

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler