8 Harika Tumblr Blogu

8

Tumblr; Türkiye’de yeni yeni meşhur başlayan fakat, yıllardır var olan bir blog servisi. Micro-blogging denilen olayı hedefleyen, tüketime oldukça müsait bir ortam. Ben genelde, vakit öldürmek ve kafamı boşaltmak için giriyorum.

Arabalardan, bebek fotoğraflarına, saç modellerinden, cinselliğe kadar geniş bir içeriğe sahip. Elbette ki, kimi dilerseniz onu takip ediyorsunuz. Takip edilesi -ve edilmesi gereken- çok fazla Tumblr sayfası var ama, aşağıdaki 8 tanesini paylaşmazsam olmaz:

Önce reklam: Şahsi tumblr hesabım: http://ogulcan.tumblr.com

  • EDPED (Every Day Posters Every Day): Her gün bir poster yayınlıyor. Windows 7’te arka plan yapmak için ideal bir albüm oluşturulabilir.
  • Kid Casting: Bazı film ya da dizilerde, ana karakterin küçüklüğüne dair görüntüler çıktığında ikisini birleştirip yayınlayan bir blog. Favorilerimden, güzel kareler çıkabiliyor.
  • Poopt (Passed Out On Public Translation): Taşıma araçlarında uyuklayanların fotoğraflarına dair eğlenceli bir tumblelog.
  • Wbotd (Weather Boner of the Day): Günü birlik, hava durumuna dair fotoğrafların yayınlandığı bir blog. Manzara severler için ideal. Fakat çözünürlük yeterli olmayabilir.
  • Pretty Colours: Tasarımcılar için farklı renklerin, kodlarıyla birlikte yayınlandığı bir blog. Umulmadık bir anda karşınıza harika bir renkle çıkabilitesi var. (Bkz: #cbff97)
  • Dads on Vacation: Babaların “yak bunu” tarzında fotoğraflarını konu edinmiş, gülümseten bir blog. Tüm fotoğraflara baba olmuş kişilere ait(miş). Çocuklara armağan bi’ nevi.
  • Fylt (Fuck Yeah Liv Tyler): Yalnızca Liv Tyler’ın fotoğraflarını içerik edinmiş, takip edilesi tumblr. Başka bir favorim. Fakat nadir içerik yayınlanıyor maalesef.
  • I Can Read: Son olarak, yazıların görsellerle birlikte paylaşıldığı, kimi zaten gülümseten kimi zaman da hüzünlendiren farklı bir blog. (Yazıdaki fotoğrafı buradan aldım)

Not 1: Daha önce de 8’le ilgili iki yazı daha yazmıştım. 8’in özel bir anlamı ya da özelliği yok. Tamamen denk geldi. Diğer iki yazı: 8 Faydalı ve Eğlenceli RSS Adresi8 Google Chrome Eklentisi
Not 2: Tumblr candır.

1 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler