Vize Analizim #1.Yarıyıl

V

15 Kasım Cumartesi günü başlayan  , normalde 23 Kasım Pazar günü sona erecek olan Süleyman Demirel Üniversitesi güz dönemi arasınavları benim için geldi ve geçti(ne uzun cümle oldu be!).Üniversite öncesi bize anlatılanları önceki yazımda belirtmiştim.Hem çok küçümsemişiz , hem de çok büyütmüşüz.

Birincisi Fizik!Mustafa Merdan sağolsun bize hakettiğimiz bir konuşma yapınca biraz gerilsekte çalışmaya başladık , sürekli soru çözdük.Zaten olayın kopma noktasıydı fizik.Sınav geldiğinde önümüzde öss’den kalma soruları görünce ben ve arkadaşlarımda bir rahatlama oldu tabi..Sınavdan çıktığımızda vize dönemi tek sınavdan ibaretmiş gibi bir his oluştu hepimizde.Daha sonraki sınavlara pek çalışamadık bu rahatlıktan!
Sınavları tek tek belirtirsem;

Fizik: 14 soru testti , beklediğimizden çok kolaydı.Çeldirici şıklar vardı.İyi geçti sorun yaratmaz.

Matematik:Kendimi en hazır hissettiğim sınavdı ancak son sınav olunca ona da gergin girdim!6 soru vardı bir tane 3-4 puan edecek soruyu çözmeyi unuttum onun dışında sorun çıkmaz.

Bilgisayar Müh. Giriş:Bölüm olarak en merak ettiğimiz sınavdı sanırım.Herkes birbirine “ne soracak lan bu adam?” diye soruyordu.Test ve klasik olmak üzere sorular vardı.Rahat sınavdı..

Temel Bilgi Teknolojileri:Test olacağı baştan belliydi.Kendime güvendiğim diğer bir sınavdı ancak bir tane terim içermeyen sınavdı!Sürekli Word ile ilgili sorular vardı , yinede fena değildi.

İngilizce:Dananın kuyruğunun koptuğu sınav!Çok fazla bilinmeyen kelime , kaç tane olduğu bilinmeyen grup sayısı!20 soruya 60 dakika verildiğinden belliydi zaten..Genele göre çok iyiydi sanırım.

Türk Dili:Beklenti dersi geçmenin çan uygulamasına kalacağı yönündeydi fakat öyle sorular vardı ki 20 soru 10 dakika (:

İnkilap Tarihi: Açıkcası en iyi hazırladığım sınavdı , derste not tutmadım , ders kaçırdım bu yüzden özel hazırlandım denebilir.Çok fazla çeldirici soru olmasına rağmen yine rahattım.

Evet koskoca bilgisayar mühendisliğinin ilk sınıf birinci dönemi dersleri bunlar!Sadece 7 adet.Bakalım finallerde ne olacak?! (Finaller > Öncesi ve Sonrası)

Not:Umarım mezun olana kadar blog yazmaya devam ederim de; #1 olarak gördüğünüz yer #14 vs. olabilir.
Teşekkürler.

8 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler