TTNET NetLimitsiz Tarifesi

T

İnterneti eve ilk bağlattığım günden bu yana (4 sene oldu sanırım) TTnet kullandım ve tarife hep kotalıydı. 512kb/s, ardından 1mbit; kotanın 3 gb’tan 4 gb’a artırılması vs. her birini gördüm geçirdim.

Son 1 yılı saymazsak (aslında sayabiliriz de) babamın 32 lira diye aldığı internet, faturada asla zaman o kadar olmadı. Ben hep kotayı aşmayı başardım! Fatura 50 lirayı çoğu zaman aştı, e tabii babamında cinleri tepesine çıktı. Son 1 yılı saymazsak dedim, çünkü Isparta’da okuyorum. Eve geldiğimde ise limitli bağlantı yetiyor. Şöyle diyeyim; ayda 4 gün evde kalmama rağmen kotayı aşmayı beceriyordum. Biraz da kardeşimin katkıları vardır elbet.

Bugün babamı limitsiz bağlantı için ikna ettim ve TTnet’i aradık. 444 0 375 numaralı telefonu arayıp, 5’i tuşladığınızda yaklaşık 5 dakika hatta bekliyorsunuz. (Babam küfrediyor, belki de kaydedildi hehe) Ardından hoş sesli bir hanım karşınıza çıkıyor. Size, ne dediğinizi dinlemeden NetLimitsiz tarifesini anlatmaya başlıyor.

NetLimitsiz tarifesinde hız 1024/8096 kb/s arasında değişiyor(?) diye özellikle belirtiyor. Yani her zaman 8 olacak diye bir iddaaları yok. Genellikle 3 civarı oluyormuş, o da iyidir be.

Biz 1mbit, 4gb kotalı olan tarifeyi kotasıza çevirecektik. Geçeceğimiz tarifenin ücreti aylık 45.99 lira. TTnet’in özellikle anlattığı tarifenin fiyatı ise 49 lira. Hemen babama sordum, kendisi dünden razı. Kafadan kara geçiyor adam!

Kampanyayı dinledikten sonra size onaylama metnini okutup, kabul ettiğinize dair cevap istiyorlar. Bu onaylama metninde, 8mbit hızındaki interneti kullanarak 15gb indirirseniz, o ay için hızınız 512‘ye düşüyor diye bir ibare de geçiyor. Bunun üzerinde özellikle durmuyorlar, güzel hareket(!)

Telefon görüşmesini tamamladıktan sonra, 24 saat içerisinde tarifeniz değişiyor. Fakat hızdan yararlanmak için yapılması gereken modemin fişini çıkartıp, 5 saniye bekledikten sonra tekrar takmak. 10 dakika sonra geldi gibi olsa da sonradan bozuldu 8mbit. 24 saat bekleyip TTnet’e savaş açmayı düşünüyorum, hehe.

1 ay deneyip, 1mbit limitsiz tarifesine geçerim diye düşünüyorum. Hadi bakalım.

7 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler