Transporter Üçlemesi

T

Transporter 3Daha önce Fransız filmlerine olan ön yargımı belirtmiştim! Transporter serisini izledikten sonra bunun bana karşı, bilerek yapılan bir hareket olduğunu düşünüyorum! (ehe)

Üçlemelere olan ilgim bu film ile biraz daha arttı. Tadı kaçmayan ender serilerden birisi. Gerçi İMDb puanı düşük, ancak normal. Filmin akıcı olduğu için Fransız filmleri atıfta bulunmuştum. Sanırım İMDb ahalasi pek önem vermiyor akıcılığa.

Öncelikle, filmde Frank Martin’i oynayan Jason Statham’ı tebrik etmek gerek. Oldukça karizmatik ve rolüne uygun bir isim. İkinci filmde biraz sırıtıyor ama genel performans bence toparlıyor.

Üç filmi karşılaştırırsam en iyisi ilki. Zaten genelde öyle oluyor, ayrıca İMDb puanlarına göre de en yüksek ilk film, sonra iki ve üç. Her seride bir hatun bulunuyor. İlk ve ikincisi tamamdı da üçüncü filmde oynayanı ben pek sevemedim.

İlk film çok güzeldi. Konusu, başlangıcı ve hikaye iyiydi. Burada filmin seri olacağı yavaş yava belli oluyor. Ayrıca filme gerçekten para harcanmış. En azından Bmw 7.35 kullanılıyor Frank.

Transporter 2 | Kate Nautaİkinci filme gelirsek, bu kez Martin’in bir Audi’si var. Oldukça havalı duruyor. Audi’den mi bilmem ama bu araba ile sonraki film dahil sürekli kaza yaptı, tabiri caizse arabayı hor kullandı. Yakıştıramadım! İkinci filmde bir sahne var ki; hiç unutamıyorum! Resmini de buldum, sağ tarafa koyuyorum. İzleyen mutlaka hatırlayacaktır. Kate Nauta diye google amcaya sorarsanız sizi yönlendirecektir.

Üçüncü filme gelirsek. Geçen sene gösterime giren film serinin en uzun filmiydi. İşin içine biraz teknoloji girdiğinden çok zevk aldığımı söylemeyem. Ama yine de izlenir. Önceki seriler kadar vurdu-kırdı olmasa da Frank Audi marka arabası ile yine döktürüyor.

Sonuç olarak film arıyorsanız kaçırmayın! İyi seyirler.

Yorum yaz

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler