The Final Break

T

Prison Break - Final BreakGeçtiğimiz günlerde son iki bölüm ile ekranlara veda eden Prison Break’in, o yazıda da belirttiğim gibiThe Final Break‘ (Son Kaçış) isimli bir filmi çıktı. Dizinin 4 yıl sonrası ile bitmesi akılda pek çok soru işareti bırakmıştı.

Biraz da işin maddi gelir kısmı düşünülmüş. 1 saat 24 dakika süren dizide sık reklam arası verilmiş.

Yandaki tanıtımdan da anlaşılacağı üzere son bi’ kez hapishanden kaçış olacaktı. M. Scofield’ın da nasıl öldüğü ortaya çıktı. Meğer mavi gözlü kahramanımızın Scylla zamanında ameliyat olduğu hastalığı tekrar kendini göstermiş. Bunu öğrenen Micheal da kendi tercihini yapmış.

Film olarak tanıtılsa da daha çok dizi havasında geçti bu bölümler. Gretchen da bu iki bölümde ortaya çıktı, Sara’nın kurtulmasında etkili rol oynadı.

Kısacası her şey ortaya çıktı. Dikkat çekmek istediğim güzel bi’ nokta var:
Sara hapishaneye girdi (Miame Dabe Hapishanesi). Tıpkı Fox River’da olduğu gibi orda da bir çeteleşme olduğuna dikkat çekildi. PI (çalışma alanı) kurgusu üzerinde tekrar tekrar duruldu, ki Sara bu yol ile kaçmaya çalıştı. Her neyse, iki hapishanede de (Erkek kadın) psikopat tiplemesini oynayanlar harikaydı.

Birisini zaten 4 sezondur çok sık görüyoruz: T-Bag. Thedore Bagwell. Ama, Dabe’de öyle bir psikopat vardı ki; gözlükleri ve ses tonu ile gerçekten harikaydı. Keşke dizinin içerisinde de olsaymış dedirtti bana!

Romantik sahnelerin yine yer aldığı bölüm, Scofield’ın güzel bir konuşma ile bitti.
Bitti. 🙂

3 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler