Sosyal Medya’nın Garip Etkisi

S

Benim başıma çok ilginç bir şey geldi zamanında. İnternet serüvenim boyunca çok fazla yerden host hizmeti aldım. Birçoğundan pek memnun kalmasam da, elimden bir şey gelmediği için katlandım.

Geçtiğimiz yıl, yani Dreamhost’a taşınmadan önce Htservers isimli siteden barındırma hizmeti alıyordum. Birkaç kez sunucuda sorun olmasına rağmen; Ufuk Gedik, sağolsun birçok konuda tavsiye veriyor ve yardımcı oluyordu. 26 Nisan’a kadar, neredeyse 7-8 ay hizmet aldım. Sonra ne mi oldu? Sosyal Medya etkisi diyelim biz. Bir gün Friendfeed’te şöyle bir mevzuya değindim: Hesabımı sildiğim için burada belirtemiyorum fakat, firmayı beğenmediğimi söylemiştim.

Bundan birkaç hafta sonra ise (hatta ay) Ufuk Gedik, karalama yaptığım için benimle çalışmak istemediklerini ve siteleri taşımam gerektiğini bildiren bir e-posta gönderdi. Konuşmalar, benim yazdıklarım ve yaptığım iğnelemeler ortada (artık değil). Çok ağır bir itham ya da zarar verecek bir söz söylediğimi hala düşünmüyorum. Aradan 3 ay geçmesine rağmen de bu durum aklımda yer etti.

Ama hakkını vermem gereken bir konu daha var. Ufuk Gedik bu duruma sinirlenip – ki hala sinirlenecek bir şey olmadığını düşünüyorum- siteleri erişime kapatıp, yedek bile vermeyebilirdi. Sonuçta yazdıklarımı karalıyıcı bulmuş. Ama verdiğim ücretin son kuruşuna kadar karşılığını aldırttı. Sistemi kapatmadı.

Bu yazıdan çıkarılması gerekenler:
– Sosyal Medya bir şeyler yazarken dikkat etmek gerek ucu çok alakasız bir yere çıkabilir.
– Çok alıngan da olmamak lazım be.
– Htservers iyidir, tavsiye edilir. Dip not: Kovulmama rağmen.
– Türkiye’den barındırma hizmeti alma Oğulcan.

Yorum yaz

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler