JS ile Html Sayfalarını Şifrelemek

J

Html ile oluşturacağınız sayfaların korunması, saklanmasını yada sadece dilediğiniz kişilere gösterilmesini istiyorsanız HTML Pass programı buna yardımcı olacaktır.

Hazırladığınız web sayfalarına JavaScript temelli bir koruma ekleyen program ile sayfaya şifre atayabilir erişimi bu yol ile sağlayabilirsiniz. Ayrıca programın sağ tuş engelleme, yazı kopyalama, print screen engelleme seçenekleri de mevcut fakat bunları kırmak mümkün. O yüzden bu özellikleri anlatmayacağım.

Ücretsiz ve tüm Windows işletim sistemleri ile çalışan program sadece 723kb boyutunda.

Programı indirip kurduktan sonra “İnput Files” sekmesinden hazırladığınız dosyayı programa ekleyin ve ‘Set Password’ sekmesine gelin. Çıkacak sayfadan parolanızı belirleyin; diğer seçenekler dediğim gibi aşılabilir. O yüzden üzerinde durmuyorum. Parolayı aşağıdaki ‘Password’ seçeneğini tıklayın. İlk dosyayı gönderdiğiniz dizine ‘dosyaismi_password’ ismi ile bir dosya daha eklenecektir.

Dosyayı internet tarayıcınız ile açarak sonucu görebilirsiniz.

HTML Pass – İndir

Teşekkürler.

2 Yorum

  • Sanırım Türkçe karakterlerle ilgili sorunu var.
    Bir de başlığını düzelt. Java ile demişsin ama bu JavaScript ve ikisinin birbiriyle bir alakası yok, yani başlığını JavaScript olarak düzelt.

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler