Hayattan Kısa Kısa #6

H

  • Eyyvah Eyvah 2’yi izledim. Aynı sözleri Av Mevsimi için de söylemiştim; fakat film gerçekten başarılı. Argonun neredeyse hiç kullanılmadığı, cinsellikten beslenmeyen bir film var ve beğeniliyor. Yanlış anlaşılmasın, filmlerde küfür ya da cinsellik bulunmasından rahatsız değilim. Tepkim sadece “küfür olmazsa tutmuyor” anlayışına.
  • FMail’in yapacağı etki ve değişimi merakla bekliyorum. Eğer SMS özelliğiyle birlikte gelseydi harika olurdu. Sanırım henüz bir operatörle anlaşamadılar. Bu arada elimde 3 adet davetiye kaldı, yorum yazan 3 arkadaşıma gönderebilirim.
  • Bazı ürünler var ki; alırken ya da bakarken kimse (satıcı) müdahale etmemeli. Benim listeme girenler: Kitap ve kıyafet. Her ikisinde de çok konuşan bir satıcı alışverişin tadını kaçırıyor. Siyasi içerikli kitap bakana roman; tişört beğenene gömlek tavsiye ederken ne düşünüyorsun?
  • Tutarsızlıklar çok gözüme batmaya başladı. Dün savunduğu yaptırımın, bugün başkaları tarafından yapılmasına tepki gösterenler var. Örnek vereyim: Muhteşem Yüzyıl dizisinin yayından kaldırılmasını isteyenler, Kurtlar Vadisi Filistin filminin Almanya’da yayın izini alamamasına “işte yasakçı zihniyet” diye tepki gösteriyor. (Sonradan +18 şartıyla izin verilmiş)
  • Mısır ve Tunus’taki ayaklanmalar nereye kadar sürer, sonuçları ne olur merakla izlemekteyim. Yalnız Türkiye’de bir kesim ayaklanan kitleye bakara “bizi örnek alıyorlar” diyerek böbürleniyor. Garip.
  • Televizyon ve internet yayınları giderek daha geç saate yoğunlaşmaya başlıyor. Eskiden tartışma programlarının geç saatlerde olduğu için şikayet edenler vardı, artık bu şikayetler azaldı sanki. Yoksa, ben erken yatmak zorunda olmadığım için mi böyle düşünüyorum?
  • Bir arkadaşım ironi nedir demişti, o vakit açıklayamamıştım. Geç de olsa belirteyim: İroni, Türkiye’de bir televizyon kanalın V for Vendetta filmini yarıda keserek Ulusa Sesleniş’e geçmesidir.
  • Her yörenin kendine has bir yemeği var derler ya, işte o güzel bir yalan. Benim gördüğüm kadarıyla; Türkiye’deki yöresel yemekler, Adana ve Oltu kebaplarının isim değiştirmiş hali. Yine örnek vereyim: Burdur Şiş.
  • Isparta’da geçen 2.5 yıldan sonra, yolculukta geçirdiğim zamana üzülmeye başladım.

Aforizma #6: “Bira bu yasağın altındadır” – Efes Pilsen (via @murat_aras)
Aforizma #7:  Flaş! Ukrayna Dışişleri’nden acil açıklama: “Biz Türklere vizeyi falan kaldırmadık. Ukranya’dır o…” (via @hakankoksal)
Video #7:  Bu sefer biraz uzun: Hrant Dink Belgeseli
Öneri Yazı #6: Facebook’un Başarısını Sağlayan 10 Neden
Öneri Yazı #7:  Özellikle Galatasaraylı arkadaşlar ayrı bir gözle okusun: Özhan Canaydın
Site #1:  Milyonlarca teşekkür: http://www.millionthankyous.com
Site #2:   Hrant Dink cinayeti: http://www.19ocak.org/

Yorum yaz

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler