Hayattan Kısa Kısa #3

H
  • Bazen(?) güzel şeyler de oluyor: Geçen hafta, başkanı olduğum Bilişim Kulübü’yle birlikte Gençsen Geleceksin 4.0 etkinliğini gerçekleştirdik. Yaklaşık 700 kişi katıldı ve sanırım bu sayı, Gençsen Geleceksin 4.0 etkinlikleri arasındaki en yüksek katılımı gösteriyor. Ekip olarak iyi çalışmanın meyveleri #1.
  • Başka bir güzellik daha: Yine kulüp idaresinde başlattığımız haftalık seminerlerin ilkini ben sundum. Konu İnternet, Bloglar ve Sosyal Medya’ydı. Uzun olmasına rağmen iyi iş başardığım söyleniyor. Yani çalışınca oluyormuş #2. Seminerler her çarşamba günü olacak, hepsi de dinlenesi konular.
  • Sunum hazırlamak, çıkıp anlatmaktan daha zor. Kaç slayt olsun, videoları neye göre koymalı, slayt başı kaç kelime falan diye düşünmek pek işe yaramıyor. Kabuk bir kez kırıldıktan sonra arkası geliyor.
  • Beklentileri karşılamak zor. Hele de bu beklentiler vaatlerden dolayı değil de kendi kendine oluştuysa.
  • İnsanlar çok garip; başarılı olanın tutkusundan değil de yaptığı işten ilham alıyorlar. Bu da bildiğimiz “Türk işi kopyalama” oluyor. Sonucun hayal kırıklığı olması neden süpriz olsun ki? “Bu işi ben de yaparım” fikri çok zararlı.
  • Erdal Demirkıran’ı dinledim geçen hafta Isparta’da. Neredeyse 4 saat sahnedeydi. İnanılmaz bir enerjisi var bu ayrı mesele ama, bazen duracağı yerleri kestiremiyor. Seyiriciyi sıkıyor. Hepsi bir yana; “seyiriciyi gazlamak, kendini gazlamaktan geçer” benzeri bir felsefesi var. Bazen ters tepiyor.
  • Hava durumu ile çalışma şevki arasında önemli bir bağlantı var. Mesela Isparta’da 2 gündür aşırı sis ve soğuk bir hava var. Sadece iç bunaltıyor.

Aforizma #2: “O kadar çok fotoğraf çekiyorsunuz ki, hayatınızın geri kalanını onlara bakarak geçireceksiniz sanıyorum.” (oky)
Video #3: Social Media Revolution 2010 – Sunumda da vardı.
Video #4: Matematiğe Verilen İlk Tepki
Öneri Yazı #2: Protestocu Öğreciler Şimdi Nerede?

3 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler