Facebook Duvar Ayarları

F
[adsense_id=”1″]

Facebook’un duvar ayarları uzun bir süredir sıkıntılı. Bundan önce yapılan bir değişiklik yüzünden her yaptığımız (fotoğraflara yapılan yorumlar, ilişki/din/hobi v.b değişiklikler) maalesef duvarımızda yer alıyor. Var olan ayarlar hala bunu engellemeye yetmiyor.

Yine birkaç ufak ayar mevcut. Hesap -> Gizlilik Ayarları -> Profil Bilgileri yolunu izleyerek, birçok seçeneğe ulaşabilirsiniz. Bunlardan aşağıda görünen 2 tanesi duvar ayarları için önemli.

İlk ayar; duvarınıza gönderilen her şeyin kimler tarafından görüleceğiyle ilgili. Duvarı yalnızca size açamıyorsunuz, fakat arkadaş grupları oluşturarak; duvarınıza gönderilenleri yalnızca belirli kişilere de açabilirsiniz.

İkinci ayar; arkadaşlarınızın, duvarınıza herhangi bir giriş yapabilmesine verilen izin ile ilgili. Bu ayar yalnızca yorum olarak değil, uygulama izinlerini de kapsamakta.

[adsense_id=”2″]Üçüncü ayar ise, belki de en önemlisi. Duvarınızı tamamen kapatmadan, yazılan herhangi ya da gönderilen (2. ayarda açtığımız) öğelerin kimlere açacağınızla ilgili. Bu ayarda, 1. ayarın aksine “Sadece Ben” seçeneği mevcut. “Sadece ben” seçeneği ile, Facebook duvarınıza, arkadaşlarınızdan gelen her türlü içeriği yalnızca siz ve gönderen arkadaşınız görüyor.

Not 1: Görseldeki ayarlar, benim tercih ettiğim ayarlardır. Tercih elbette sizin.
Not 2: Facebook duvar ayarlarıyla ilgili, daha önce de bir yazı yazmıştım. O da buna benzer: Facebook Duvar Ayarlarında Ufak Bir Ayrıntı

8 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler