Dergileri Pas Geçmeyin!

D

Son günlerde, içerisinde bol emek olan; güzel düşünülmüş birkaç dergi gördüm. Bu büyük emek karşılığını almazsa da çabuk dağılacak gibi duruyor. O yüzden onlarla ilgili bir yazı yazmak istedim. Dergilerin hepsi internet üzerinden yayın yapıyor ve bildiğim birçok dergiden dolu içeriği var.

PHP Dergi: Derginin ilk sayısı 8 Haziran’da çıktı. Farklı konularda güzel bir içeriği var. Bir kısmını okuyabildim henüz. Takip ederseniz faydalı olur. Şimdilik 6 yazar var ve yalnızca PHP’den bahsetmiyorlar. jQuery, Algoritma Mantığı ve farklı konularla ilgili yazılar da mevuct.

Futbol Dergisi: Tanıttığım dergiler arasında en uzun süredir yayın yapan Futbol Dergisi. 4 aydır aralıksız yayınlanıyor ve ondan önce de 3 aylık bir geçmişi daha var.

Futbolu ve dergilerini takip ettiğim rahatlıkla söylüyorum düşüncelerimi. İçerik sığ değil, tekrara dayanmıyor ve futbolu bilen kişiler tarafından yazılıyor.

Ayrıca, futbolun internet ayağında, mevcut köşe yazarlarından; televizyon yorumcularından çok daha değerli ve bilgili bir kitle var. Bunu da es geçmemek lazım.

Dünya Kupası ile futbola doyduğumuz(?) şu günlerde, gözden kaçırmayın. Derginin tüm sayılarını bu ay çıkan yeni sayısını web sitesinden okuyabilirsiniz. Şimdilik dergiler indirilmiyor, ileride belki olabilir(miş).

Blog Dergisi: Dergiden geç haberim oldu. 10 sayı çıkartmışlar, pek fazla bilgim yok. Yine de alıp bi’ mutlaka bakmak gerekir diye düşünüyorum. Daha sonra ekleyeceklerim olursa, buraya yazarım.

Yorum yaz

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler