Bankamatiklerdeki Yazılım Sorunları

B

İş Bankası’nın Bankamatikleri’nden para çekmek için sırada bekliyorum. Önümdeki kişi, işini bitiriyor ve sıra bana geliyor. Daha kartımı takmadan bankamatik ekranında şu soruyla karşılaşıyorum:
İşlemlerinizin sonucunda makbuz istiyor musunuz?
Ve elbette, bir de uyarı: Gereksiz kullanılan kağıtlar…

Kısa bir zaman öncesine kadar böyle bir problem yoktu. Eski bankamatik yazılımı önce makbuzu, sonra parayı, en son da kartı iade ettiği için kullanıcı işini görüyordu.

Yazılım değişikliğinden sonra, ilk olarak kart, ardından para teslim ediliyor. Peki para çekmek için bankamatiğe gelen kişi, hem parasını, hem de kartını alınca neyi beklesin? İş Bankası burada bir şeyleri eksik düşünmüş olmalı!

Ayırca, sonradan fark ettim, bankamatikten ayrılırken soruyu ben de cevaplandırmamışım. Ardımdaki kişi de ekrana garip garip bakıyordu.

İş Bankası’nın bu yaptığına hata denemez belki ama, dediğim gibi bir şeyleri eksik düşünmüşler.

2 Yorum

  • Eksik olan, makbuz istenip istenmediğine dair sorunun, yapmak istenilen işlem türünü seçtikten sonra gelmesi gerekliliği.
    Ki, makine işlemi yapmadan önce bilsin, makbuz yazdıracak mı yazdırmayacak mı.

  • yanı yazınıza sadece gülüyorum.paranı verıyor kartını verıyor sonra makbuzunu verıyor zaten olması gereken bu kısacası elınızde tuttugunuz bır nevı journal kayıt tabı bu kayıtların sizin ıcın bır anlamı yok sadece kaç para cektım yatırdım vs.. basit birşey gibi görüyorsunuz ama aslında elinde tuttugun o kagıt parçası bir dekont.neyse yazınıza cok güldüm.sürekli böle yazılarınızı beklıyorum işin içinde olmayan kişilerin espirileri gayet güzelmiş

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler