Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi

B

Benjamin Button'un Tuhaf Hikayesi
Geçtiğimiz yılın sonlarında gösterime giren ve hala gösterimde olan ‘Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi’ filmi kesinlikle izlenmelidir, izlettirilmelidir.

Film şimdiden 13 dalda Oscar’a aday gösterilmektedir. Türkiye’de ilk haftalarda küçük salonlara verilen film benim gittiğimde en büyük salonlara alınmıştı; halbuki film Amerika’da ve Avrupa’da çıkmadan önce bile merakla bekleniyordu.

Konusu daha önce görülmemiş bi’şey. İzlemeyenler de okuyabilir. Bir saat yapılıyor, saat geri geri çalışıyor (sebepleri filmde) doğan bir çocuk da yaşlı doğup gençleşiyor. Hikaye budur.

Müzikleri, çekimleri ve anlatış tarzı ile izleyiciyi büyüleyen filmin bir drama olmadığını belirtmek isterim. Arada çok komik sahneler olduğu gibi iç burkan yerler de mevcut. Fragmanı izlerseniz eğer görebilirsiniz, ekledim.

Bu kısımdan sonrasını izlemeyenler okumasın.

Film harika. Brad Pitt gerçekten çok iyi oynamış. Hikayenin başlangıcı, o yaşlı kadın ve  kızı… Araya serpiştirilen küçük ayrıntılar. Filmin sadece iki oyuncu yada üç oyuncu etrafında dönmeyip herkesin hikayeye bir katkıda bulunması çok güzel. Film bir yere bağlanıyor. Her karakterin özü var. Burada biraz Issız Adam filmine gönderme yapmak isterim.

Cate Blanchett gerçekten iyi iş çıkartmış. 13 Oscar’ın kaç tanesini kazanır bilemiyorum fakat ilerleyen senelerde çocuklara başyapıt diye izletilecek bir film olacağına eminim.

Bu kısımdan öncesini izlemeyenler okumasın.

Gelelim ayrıntılara:

İMDB Puanı: 8.3/10  (oldukça iyi)
Yönetmen: David Fincher
Senarist: Eric Roth
Süre: 166 dakika

Fragman

3 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler