Avea’dan Kim Nerede?

A

2008’e numara taşıma işlemi damgasını vurmuştu!Kasım ayından itibaren kullanıcılar numalarını önekleri ile birlikte (0532 – 0544 – 0555) başka operatöre geçirebiliyordu.Bu hizmet Avrupa’da yıllardır olduğundan pek eski sayılmaz.

2009’da ise Avea bir başka hizmeti devreye soktu:“Kim Nerede” Bu servis ile Avea kullanıcılarının nerede olduğunu internete sahip olduğunuz her an takip edebiliyorsunuz.

Sisteme öncelikle kayıt olmanız gerekiyor daha sonra istediğiniz Avea numarasını yazıp isim atayarak takip listenize alıyorsunuz.Bu aşamada takip etmek istediğiniz kişinin onayı gerekiyor ve kişinin telefonuna takip için onay isteyen bir kısa mesaj gönderiliyor.Onay işlemi gerçekleştikten sonra  konumu bulmak üzere istek gönderdiğinizde önce ülke sonra  bölge , il , ilçe , sokak şeklinde yaklaşma işlemi gerçekleşiyor.

Oluşturacağınız  liste ile tüm ailenizi , arkadaşlarınızı sadece avea numaraları olması şartıyla servise dahil edebilirsiniz.

Bu sistem ile birlikte Alarm servisini aktif ettiğinizde takibinizi onaylayan herkes için; bölge tanımlayabilir , bu bölge dışına çıktığında sizi uyarılmasını sağlayabilirsiniz!

avea
Yan tarafta gördüğünüz resim Isparta’da nerede olduğuma dair sadece bir örnek.2 – 3  km kare alana kadar yaklaşabilen servis geliştirilir mi bilemeyiz ancak bu kadarı bile çoğu şey için yeterli.

Servisi sadece denemek için girip kendi konumunuza bakabilirsiniz.Listenize eklediğiniz kişiler en geç 48 saat içerisinde takibinize gireceğinden önce kendi telefonunuzdan kullanmanızı tavsiye ederim.

Listenizde olan kişilere küçük resimler ekleyerek çok fazla numara takip ettiğinizde onları aklınızda tutmak zorunda kalmazsınız.Koyacağınız ufak resimler numara tanımaya gerek kalmadan kişiyi tanımlamanıza yardımcı olacaktır.
İlk kez Avea tarafından sunulan bu hizmete bakalım rakip gsm operatörlerinden nasıl bir tepki gelecek.

Özellikle iPhone ile başlayan 3G süreci , yapılan ihaleler , internetin yaygınlaşması önümüzdeki süreçte bu servisi kullanan sayısını artıracaktır.

avea1

Avea  bu servisi şöyle açıklıyor:
Avea KimNerede?

Aklınız sevdiklerinizde kalmasın!
Oğlunuz okula gitti mi?
Derse zamanında yetişti mi?
Kızınız kurstan döndü mü?
Eşiniz ofisten çıktı mı?
Avea ile sevdiklerinizin nerede olduğunu bilin, aklınız rahat olsun!
Aile üyelerinizin ve sevdiklerinizin tanımladığınız bölgelerde olup olmadığını görüntüleyin.
Bu bölgelere girdiklerinde veya çıktıklarında haberiniz olsun.
Web, WAP veya SMS üzerinden konum bilgilerine kolayca erişin.Servisi kullanmak için Avea Kim Nerede?Teşekkürler

11 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler