Aşk Tutulması

A

aşk tutulması 2008 yapımı filmin her reklamından Fenerbahçe, Fenerbahçe sevgisi ve nasıl gururlanılması gerektiği akıyordu. Bu yüzden sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olmama rağmen filmi izlemedim.

Eğer Fenerbahçe sevgisini anlatacaksan bir Fenerbahçe belgeseli yaparsın, adını da koyarsan herhangi bi’şey izler 100.000 kişi. Arkadaşım çağırmasa benim bu filmi izleme gibi bir düşünce yoktu bile.

İzlediğimde ilk paragrafta ne yazdıysam, yalanladım! Filmin konusu Fenerbahçe değil, konunun üzerine Fenerbahçe yerleştirilmiş. Fenerbahçe vermek istediği mesajları daha iyi anlatabilmek için kullanılmış bir araç. Filmin Konusu

Tolgahan Sayışman ve Fahriye Evcen’in oynadığı film adından belli olduğu üzere aşk ile ilgili. Tipik Türk filmlerinde olduğu gibi komedi de var fakat bu film gerçekten komik. Arada çok güzel espriler var.

Tesadüflerin olmadığını, totemin ne olduğunu -izleyince anlarsınız- bi’şeylerden vazgeçmenin bazen isteyerek ne kadar güzel yapılacağını anlatıyor.

Fahriye Evcen gerçekten başarılı iş başarmış. Birkaç fire dışında role cuk diye oturmuş. Tolgahan ise çoğuna göre düşük klasta kalsa da, bana göre alakası yok. Yan karakterler de oldukça güzel yerleştirilmiş filme. Bundan sonraki yorumları izlemeyenler okumasın.

Gelelim eleştirmeye! Filmde çok sık müzik çalıyor. Geçiş sahneleri kimi zaman çok iyiyken, bazen saçmalanmış. Gereksiz sahneler insanın uykusunu getiriyor, sinemada izlenecek film değilmiş.

Bi’kaç yerde küfür var fakat o kadar güzel yerleştirilmiş ki oralara bile aldırmıyorsunuz. Tolgahan’ın Fenerbahçe aşkı uğruna totem yapması enteresan. Tabii hiç akla gelmeyecek şekilde maça gitmemesi de…

Bundan önceki yorumları izlemeyenler okumasın.

Film için ideal izleyici kitlesi: Futbol düşkünü ve Fenerbahçeli bir erkek, futbolu pek sevmese de sevgilisi için takım tutan bir kız. Çok eğlenirsiniz. Film Bilgileri
İMDb Puanı: 7.1
Yönetmen: Murat Şeker Fragman

2 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler