Ankara – Isparta

A

Yolculuk Isparta’dan Ankara’ya geldiğimi belirttiğim yazıyı görünce zamanın gerçekten çok çabuk geçtiğinin farkına vardım!Öyle ki tatil boyunca çok şeyde yapsam zaman kavramı bir türlü istediğim gibi olmadı benim hayatımda ,özellikle Isparta’ya geldikten sonra..

Bayram dönüşü yolculukta yaşadıklarımı düşününce bunları unutmamak adına yazmaya karar verdim ve doğal olarak yeni bir yazı dizisi ortaya çıktı.

Ankara’dan Isparta’ya 14 Aralık Pazar günü sabah 07:00 otobüsüne binerek geldim.Gece sabahladım , uyumadım.Güneş henüz doğmadan 06:10 civarı sucuklu nefis bir yumurta yedim , ailemle uzun bir süre yapacağım son kahvaltıydı bu.Ardından yolların boş olacağını düşünerek biraz sallanarak yola koyulduk.Hava henüz aydınlanmadığından bu saatte otobüs mü olur lan?! diye soruyordum kendi kendime..Ardından kulaklığımı ve kitabımı hazırladım , şarkı listesi yapıp beklmeye başladım.

Bu sene hep olduğu gibi yine Kamil Koç firması ile gittim , araba travegoydu.Bileti alırken monitörden özellikle bakmama rağmen yine o lanet yer geldi!Tam orta kapının arkası yani ayaklarımı rahat ettiremediğim berbat yer!İlk vakitler fena değildi ama yanımdaki sağolsun biraz uykucu olunca kendimi fazla kasmak zorunda kaldım..

Mola yerine gelene kadar (Adalya Dinlenme Tesisleri) neredeyse hiç uyumadım diyebilirim , gündüz olmasına rağmen film koymadıkları gibi bir de ağır gidince iyice baydı yolculuk!Mola yerinde sucuk döner yeme amacıyla otobüsten indim fakat nasıl olduysa gidip Eti Tutku aldım daha sonra pişman olsam da yiyemeden mecburen bindim otobüse..

Afyon’da gelen yeni yolcular için bir daha ikram yapıldı otobüste sucuk döner yemediğim iyi de olmuştu aslında gereksiz para harcamadım , malum öğrenciyiz ya:)Mola sonrası biraz daha hızlanarak Isparta’ya giriş yaptık.Her zaman Isparta Adliyesinde iniyorum çünkü kaldığım yurt oraya çok yakın , eğer otogara gidersem yürüme mesafesi olarak bavulla uzun fakat taksi içinde kısa mesafe oluyor..Uyarmama rağmen muavin durmadı ve otogarda inmek zorunda kaldım..Sucuk döner yiyemekten sonra otobüste yaptığım ince para hesapları taksi ile suya düşmüş oldu..

Bir daha ki yolculuğum finallerden sonra olacak sanırım..
Teşekkürler.

6 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler