2008 Nasıl Geçti?

2

Yılbaşı Noel

Yılbaşı denildiğinde herkesin aklına soğuk ama yapılanlar ile sıcak geçen bir akşam , yorucu bir gece karlar ile bürünmüş bir sabah gelir.Klasiklerin dışında  geri sayım yaparken benim aklıma nasıl bir sene geçirdiğim gelir , ardından tabi ki gelecek sene planları.Bu yazımda 2008’de neler yaşadığımı , neler öğrendiğimi paylaşacağım.

2008’e girerken nerede olduğumu anımsamaya çalışıyorum fakat sanırım şişede durduğu gibi durmuyor:) 31 Aralık 2007 gecesine dair tek hatırladığım sürekli tekrarladığım şu cümleydi: “2008 benim yılım olacak..” Sanırım öyle de oldu.

2008’in ilk ayları ÖSS zımbırtısı ile meşgul olmakla geçti , internette somut neredeyse hiçbirşey yapamadım.Bu durum beni biraz üzdü çünkü o anki ruh halimi çok merak ediyorum..Keşke biraz daha erken başlasaydım blog yazmaya.Ocak ayında şuanki web mevzularının temeli attım! Aldığım isimtescil hesabı ve .info domainin bana hep sıcak gelmesi ayrıca ucuz olması sebebiyle birkaç domain aldım.(Örn: junkchorn.info – alexdesouza.info ) O dönemler hala maalesef ki forumlar ile ilgileniyordum.Bir yandan okul sınavları , bir yandan dersane derken blog yazmak güzel olurmuş diye düşünüyorum şimdi..Forumlar ile çok fazla vakit kaybetmişim.

İlerleyen aylarda aldığım heyet raporu sayesinde okul hayatını kapattım , tamamen öss ile cebelleştim.Bu dönemlerde ev satın aldık ve oraya taşındık  iyice rahatladım.Puanlarım bariz artamaya başlamıştı pek önemsemiyordum; daha çok kendi düşündüğüme önem veriyordum; biyoloji , kimya , matematik en önemlisi geometri yapabildiğimi hissediyordum! Tek sorunum fizikti , hala da öyle..

Derken öss vakti geldi , sınava evime çok yakın bir okulda girdim.Nasıl geçtiğini anlamadan bitirdim çıktım , sonuçları yarım yamalak kontrol ettim..Sonuçlar açıklandığında tablo beklediğim gibiydi. Türkçe 30 net , Matematik-1 30 net , Sosyal- 1 19 D / 11 Y , Fen-1 24 D / 6 Y , Matematik-2 20 D / 8Y , Fen-2 18 D / 11 Y. Özellikle kalın yaptım çünkü bu güzel görünün tabloda o kadar acı bir durum var ki.. Fen-1 ve Fen-2 derslerinde toplamda yaptığım 17 yanlışın tamamı fizik dersinden.Fen-2’de bıraktığım boş aynı şekilde fizikten.Yani kimya 1-2 , biyoloji 1-2 bölümlerinde kaçırdığım soru yoktu.Birinci bölüm Türkçe ve Matematiğini söylemiyorum bile.İlk düşündüğüm: ne olursa olsun Bilgisayar Müh. dışında tercih yapmamak; gelmezse dert etmemek , seneye fiziğe asılmaktı..Fakat nasıl oldu hala çözemiyorum bir şekilde tercihlerimde inşaat mühendisliği , jeodezi , makine mühendisliği vardı..Ve tesadüfen tamamen denk geldiği için yazdığım tek bilgisayar mühendisliği olarak Süleyman Demirel Üniversitesi vardı.O kadar garip ki bölüm bu sene açıldığından puanları belli değildi , dolasıyla en sona koydum tercihi..Ama yine bilmediğim nedenlerden ötürü birinci öğretimi de listeye ekledim ardından tutup bu iki tercihi 4. ve 5. sıralara koydum.( İlk üç zaten odtü , itü ölü tercih(: ).

Tercihleri yaptıktan sonra artık bir tatile vakti gelmişti çünkü çok bunalmıştım Ankara’da..Tabi bu sıralar blog yazarlığım ilk yazım ile çoktan başlamıştı! Çok samimi arkadaşım Gökhan Çiçek sayesinde sırf ucuz tatil ( tatil öncesi hayallerim ) diye Antalya’da yapılan izcilik kampına gitmeye karar verdik.. 180 ytl karşılığında tekne turu , yunus gösterisi , aqua park , hergün deniz görmek pek mümkün değildi! Atladık balıklama(!) İlk gün izciliğin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını pişman olsakta sonradan sevdik.. Son günlere doğru tesadüfen eklediğim Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü kazandığımı , hazırol komutunu uygularken öğrendiğimde o kadar mutlu olmuştum ki kıpırdayamıyordum:) ( bölüm hakkında ilk görüşlerim )

Tatil sonrası üniversite hayatım başladı , bu kısımları blogumdan okuyabilirsiniz.Üniversite ile birlikte daha fazla blog yazmaya başladım , ilk aylarda yazdığım 9 – 10 yazı 30 civarına çıktı.Sahil Deniz İzciliği için site tasarımına , Alex De Souza için bişeyler yapmaya başladım.2009’un bombaları sanırım ikisi olacak benim için.

2008 tam benim senem derken düşündüklerim arasında futbolda vardı elbette.Fenerbahçe’nin yaşattığı ” “Avrupa ” mutluluğu zor öss günlerinde çok iyi gelmişti.Sınav sonuçlarını beklerkende Euro 2008 başarısı ayrı bir rahatlama kaynağımdı.

Eğer 2009’un sizin yılınız olacağını düşünüyorsanız , şansınızı denemek için düzenlediğim yılbaşı çekilişine katılabilirsiniz!


Şimdiye kadar yazdığım en uzun yazıydı , umarım okurken sıkılmamışsınızdır! Teşekkürler.

4 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler