Adriana Lima’yı Türkiye’ye Getirmek!

A

adrina-lima-var-misin-yok-musun-yarismasi-icin-turkiyede
25 Ocak Pazar günü, yani yarın önemli bir gün!  Türkiye’de oldukça izlenen bir yarışma programı Victoria’s Secret isimli ünlü moda şovunun en önemli isimlerinden bir tanesini; Adriana Lima’yı Türkiye’ye getiriyor. Yanda, resimde gördüğünüz şahsiyet.

Acun Ilıcalı’nın ilk getirdiği ünlü değil bu. Daha önce Christina Aguilera (doğru ve tek seferde yazdım) ve 50 Cent’i konuk etmişti. Sıra ünlü mankende. Yaptığı yarışma programı ile gönüllerde taht kuran Acun Ilıcalı’nın bu tutumu hakkında düşüncelerime geçmeden şunu söyleyeyim: Acun Ilıcalı neyi iyi biliyor? Cevap: Türk halkını!

Spor camiasından gelen, sevilen (ben de gerçekten severim) bir medya mensubuydu. Daha sonra kendi yoluna giderek Acun Firarda, Fear Factor gibi programları yaptı. Sıra Var Mısın Yok Musun isimli yarışmaya geldiğinde işi biraz öğrendiğini gösterdi. 1 milyon kadar başvuru olduğunu duymuştum, ancak Acun ve etrafında danıştıkları o kadar akıllı ki bunlardan sadece ilginç olanları ekrana çıkarttı! Tabii ki bu daha önce BBG, Popstar gibi yarışmalarda denendi ve kanıtlandı. Ama bir de işin diğer yönü var! Sevdiğim bir dostum Burak Budak’ın bir yazısının yorumlarına göz atmanızı isteyeceğim; Var Mısın Yok Musun yarışması hakkında… İnsanlar o kadar bilgisiz ki; nerde olduklarını bilmiyorlar!

Konuyu dağıtmayayım. Christina ile başlayan serüven güzeldi. Bir yıldız, kendisini izlettiriyor. Çıkıp şarkı söyleyecek.. Ardından birkaç tepki üzerine bu kez 50 Cent’in getirilmesi. Farklı kulvarda bambaşka bir star. Yine çıkıp şarkı söyleyecek. İkisinin birbiriyle olan alakasını kurmaya çalışmayacağım. Programın genel izleyici kitlesi biraz çelişkili sanırım:) Ben de izliyorum tabii… Sırada Adriana Lima; Victoria’s Secret Moda Şovu’nun bir numaralı mankeni! Şimdi iki isim çıkıp şarkı söyledi, acaba Lima ne yapacak çok merak ediyorum! Bir iç çamaşır defilesi mi sergileyecek orada? Koskoca 3 saatlik programı sandalyede oturtarak bitiremezsin…

adriana-lima-turkiyede
Tabi ben bunları yazarken Adriana Lima Türkiye’ye geldi. Pazar günü derbiye rağmen ( Fenerbahçe – Trabzonspor) , erkeklere hitap edecek bir program yapmaya hazırlanan Acun’un reyting sonuçları geldiğinde yüzünün halini gerçekten merak ediyorum. Çünkü insanlar, hatta şöyle diyeyim o programı izleyenlerin çok çok büyük kısmı hayatlarında ilk defa Adriana Lima’yı izleyeceklerdir. Kimdir, nedir, ne’cidir bilmeden… Tabi programın başında Acun bir tanıtım yapar… Yada bizim insanlarımız araştırmıştır googledan değil mi Burak:)

Google’da Adriana Lima resimleri yada o tarzda bişey arayıp siteye uğrayanlar için bir video ekleyeyim, ayıp olmasın. Ne umduk ne bulduk durumu iyi olmaz:)

8 Yorum

  • Normalde izlemiyorum Acunu çok sevmeme rağmen, yarışmacı seçimlerinde bence biraz daha seçici davranmasında fayda olduğunu düşünüyorum. Mesela bir kültür sorusu ile bunu aşabileceğini düşünüyorum bazı yarışmacıların kültür seviyeleri hal tavırları bence yakışmıyor Tv ekranına çıkmaya :S

  • Serkan işte bu yüzden diyorum ya Türk insanını iyi tanıyorum Acun, diye. Yani bu ülkede sorulan önemli bir soruya yanıt veremeyen kişi için gülüyoruz. Bu da ekrana onun çıkarılmasını sağlıyor.

  • reyting uğruna yapılıyor bu ama bence uzun vade de düşünüldüğünde yarardan çok zarar sağlayacaktır bu tavır. insanlar bi noktadan sonra sıkılacaktır. ki BBG de yada Popstarda da durum bundna öteye geçemedi insanlar Çarkıfelekte bile artık MALİ nin tavırlarından bıktığını düşünüyorum ki Türkiyenin en uzun soluklu yarışması olmasına rağmen

  • Kısa vadede getirdiği fayda sanki ne işe yarıyor ki Serkan? M. Ali konusu hakkında söyleyecek çok şey var. Zeki’yi biliyorsundur belki onun dediklerine harfiyen katılıyorum. Türkçe’de ne kadar normal kelime varsa hepsinin anlamını yozlaştırmıştır. Örnek: Girmek, sokmak, koymak, çekmek.. Ve daha niceleri! Onun bu uzun soluklu yarışmasında yaptıkları yüzünden olmuştur.

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler