23 Nisan Özel – Burak Orhan (13)

2

23_nisan_bloggerBugün 23 Nisan! Önceden de belirttiğim gibi blogumu kardeşime bıraktım. Haberi olduğunu sanıyordum fakat yazılılardan dolayı bu ara pek internete girememiş, dolayısıyla da ona bırakacağımı duymamış.

Kendisi 13 yaşında, 7. sınıfa gidiyor. İsmi Burak. Beklediğim gibi uzun uzun, konuştuğu gibi değişik düşüncelerini aktarmamış ama, bendeki ‘bu çocuk felsefe mi okuyacak?’ düşüncesini artıracak bi’şeyler yazmış. Söz onda:

23 Nisan Özel - Burak OrhanMerhaba! 89 yıldır her sene yaşanan 23 Nisan tatili.. Çevrenizde sorduğunuz çoğu çocuk 23 Nisan’ı tatil olarak anımsar. Benim çevremdeki arkadaşlarımın hepsinin düşünceleri de tatildir. İşin ilginç yanı, böyle düşünenlerin hepsi de, her sene benim gibi törene katılır. Ama bizlerin en büyük sevinci ertesi gün tatil olmasıdır.

Bu sabah olacağı gibi birkaç eksik, birkaç fazla öğrenciyle tören yapılır ve ertesi günün keyfini çıkarırız çünkü tatildir.  Bunun yanı sıra, en ilginci bu hiç istenmeyen yağmurlardır. Hafta boyu hiç yağmur yağmaz, ama 23 Nisan günü ne hikmetse gün boyu yağmur yağar ve yağmur altında her seferinde olduğu gibi 23 Nisan yine gelir geçer.

Sürekli onu okuduğumu bilmeyen abime de, burada bana yer ayırdığı için teşekkür ederim!

Burak’a not: Ben herşeyi bilirim! Senin de takip ettiğini adım gibi biliyorum. Ben teşekkür ederim.

5 Yorum

  • Çok güzel bir yazı yazmışsın adaşım 🙂
    Yazını okurken benimde aklıma geldi ve arkadaşımla da paylaştım, gerçekten de şu ana kadar yapmursuz geçen 23 Nisan günü hatırlamıyorum bende 🙂 Bu da çok ilginç bir durum.
    Arada güzel yazılarını sende yaz 😉

  • Güzel bir yazı olmuş.
    Ya bu bizim Trakya’da bir anormallik olduğu belliydi, millette 23 Nisan’da boyuna yağmur yağar bizse törende güneş altında yanar. 😀

  • abiler herşeyide bilir zaten 🙂 keşke bu blog olayı daha önceki yıllarda olsaydın çünkü kardeş artık lise ikiye gittiği için çocuk gibi durmuyor pek daha çok adam gibi 🙂

  • Tebrikler Burak, 23 Nisan’ın sadece tatil değil, başka anlamlarda da bizi mutlu etmesi gerektiğinin bilincindesin 🙂 Seni kutluyorum ve nice 23 Nisanlara..

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler