1. Isparta Blog Yazarları Toplantısı

1

Ankara’da yapılan toplantıları gördükçe imremdiğim(iz) ortamı sanırım bugün buldum(k). Bu işi toplantı yapmaya getirmek aslında uzun zaman aldı. Fikir ilk olarak Codeluu‘dan (Kutlu) çıktı. Herşeyin başı o!

Sonra beni buldu, tabii ben de Göksel‘i tanıyordum, o da katıldı aramıza. Sonra 3 ay kadar bir sessizlik oluştu herkeste. Bir türlü organizasyon yapamadık! Sonra birden İbrahim çıkageldi. Tabii 3 kişilik bir topluluğunuz(?) varsa 1 kişi dahi artsa sevinç veriyor insana! Tekrar bir gaza gelme durumu derken, pek danışmadan gün tarih mekan ayarladık!

Kutlu abi sağolsun Özsüt’ü ayarladı ve bugün çok şükür ilk toplantımızı yaptık.

Toplantıda blog yazma mevzusu çok fazla geçmedi. Malum İbrahim blog yazmıyordu, Kutlu abi ise çok uzun zamandır bloguna yazmıyordu. Daha çok internet girişimciliği, projeler konuşuldu. İbrahim ve Kutlu daha tecrübesiz olan bize bu konuda fikirler verdi. İlaç gibi oldu açıkcası…

Sonra para kazanma mevzusu açıldı. Adsense’den, link satışına kadar bi’çok mevzuyu uzun uzun konuştuk. İlerleyen günlerde somut bi’kaç şey ortaya çıkacak sanırım. En azından kendi giderimi (host-domain) karşılayacak kadar gelir elde etmeyi planlıyorum.

Güzel fikirler var, ikinci toplantıda tekrar görüşeceğiz. Arayı uzun tutmadan, tekrar bir toplantı yapacağız. Fakat henüz tarih belli değil. İlki aceleye geldi -desem de inanmayın 3 saat sürdü- fotoğraf çekmedik. Şimdilik bu yazı ile idare etmek gerek. Göksel ve Kutlu da yazarsa buraya ekleyeceğim.

Özsüt’ün sahibi toplantı yaptığımızı duyunca hesap almadı. Teşekkürler ilk sponsorumuza…

Teşekkürler İbrahim, Göksel ve Kutlu.

13 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler