Matrax Isparta Gösterisi

M

zeki kayahan coşkun tek kişilik matrax ısparta
Zeki’nin geçtiğimiz aylarda başladığı ‘Tek Kişilik Matrax‘ isimli stand-up gösterisi geçtiğimiz cumartesi Isparta’ydı.

Ben ve Göksel gösteriye gittik tabi ki. Radyoda Isparta’da ki coşkuyu duyan Zeki’nin buraya gelmek için sabırsızlandığını biliyordum, zaten kendisi de söyledi.

Gösteri yaklaşık 3 saat sürdü. Ne anlattı derseniz; kesit yada en güzel kısmı şurasıydı demeyeceğim maalesef!

Ne Anlattı?

Genel olarak yaşamdan kesitleri, kendi yaşadıkları ile özdeşleştirirek, kendine öz bir biçimde yorumladı. Arada güzel mesajlar da verdi. Yeri geldiğinde taklit de yapmayı ihmal etmedi. Fakat bu taklitler öyle diğer komedyenlerin yaptığı gibi kişi taklidi değil durum taklidiydi bana göre bunu yapması daha zor. Fakat Zeki iyiydi.

Radyoda ‘lan, ulan‘ kelimelerine bile kızan Zeki, gösteri sırasında epey küfür etti. Fakat küfürlerin hiçbirisi kendi ağzından çıkıyormuş gibi değildi. Yani hepsi anlattıklarının içinde bulunuyordu. Açıkcası rahatsız olmadım çünkü anlattığı olayları küfürsüz anlatsaydı garip olurdu. He, şimdi hep argo yada cinsellik mi anlatıyor da küfür var diye sorarsanız: Evet! O da var fakat çoğu zaman küfürler sıradan kesitlerde bulunuyor.

Gösterinin içeriğinde radyondan alıntılar da mevcut.

Sahne

Bir kere baştan kendisi söyledi: ‘Ben sahne için çırağım, bu işe de yeni başladım!’ Yani radyodan alışkın olduğumuz o üslubunu burada da devam ettirdi. Zeki haklı, sahnede amatör duruyor. Yaptığı taklitler dışında sağa ve sola ikişer adım attı o kadar.

Mikrofonu bilerek sol tarafına aldırmış olmalı ki arada oraya hareket etmesi de bir değişiklik olarak görülebilir.

Süre ve Ara

Gösteri yaklaşık 3 saat sürdü. Mola ise 10 dakika civarı sürdü. Yani biraz oturup, su içip geldiğini düşünüyorum.

İki kısım olarak düşünürsek; ikinci kısım daha iyiydi. Sanki Zeki biraz daha ısınmış ve rahattı. Bu bölümde sık sık seyirci ile diyaloglara girdi, zaman zaman onların üzerinden oynadı.

Son olarak ben daha iyi bi’şeyler bekliyordum. Çıkıştı imza dağıttı ve fotoğraf için bir süre bekledi. Tabii ben de çekindim, aşağıya ekliyorum.

Aramızda yaşanan diyaloglar

Ben: Abi dışardan bakanlar var?!
Zeki: Baksınlar.

Diğer bir diyalog:

Ben: Tarih atıyor, bir daha gelir heralde… (imzaladığı kitaplara)
Zeki: (gözüme baktı) Isparta’ya geliriz.

zeki kayahan coşkun matrax ısparta
Burda gerçekten güzel poz verdi.

12 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler