Vibrant WordPress Teması

V

Coşkun’un özel ricasıyla Teberzade isimli sitesi için çevirdiğim Vibrant temasıdır.Tema Custom Theme Design‘a aittir.Eğer bu rica olmasaydı daha sade bir tema ile uğraşacaktım ancak çevirdikten sonra şunu söyleyebilirim ki; İyi ki çevirmişim çünkü çok değişik bir temaydı.

Özellikler:
>>İki/Üç Kolonlu
>>FeedBurner’a Hazır
>>Adsense’e Hazır
>>Açık Yeşil ve Açık Mavi Dizayn
>>Ajax Tab Desteği
>>Gravatar Desteği
>>Widget Desteği
>>Yazar Açıklaması


Kurulum:

-“.rar” uzantılı dosyayı çıkardıktan sonra ftp’de wordpress blogunuzun kurulduğu klasörde sırasıyle “wp-admin/wp-content/themes” yolunu izleyerek klasörü atınız.
-İşlem tamamlandıktan sonra Admin panelinize giriş yapın ve tasarım bölümünden temanızı aktif edebilirsiniz.

Önemli Açıklama:

-FeedBurner desteğinden nasıl yararlanırım?
Cevap:Öncelikle ftp’den temanızın dosyalarına erişerek “feedburner.php” dosyasının izinlerini “777” yapın , ardından yönetici panelinde “Tasarım > Tema Editörü” yolunu izleyerek temanın şablonlarına erişin , sağ taraftan feedburner.php şablonun açın. “feedId=” ve “e?ffid=” kısımlarının sonuna FeedIDnizi ekleyerek kaydedin.Daha sonra dosyanın izinlerini yine ftp’den erişerek “644” yapın.

-Beni takip et kısmını nasıl düzenlerim?
Cevap:Bir önceki soruda anlattığım şekilde bu kez “ads.php” dosyasının izinlerini açarak düzenleyin.Dilerseniz adsense reklamı ekleyebilir , dilerseniz Twitter ve Facebook/Friendfeed hesabınızı oraya aktarabilirsiniz.

-Yazar açıklamasını nasıl düzenlerim?
Cevap:İlk soruda açıkladığım yöntem ile bu kez de “about.php” dosyasının izinleri açarak düzenleyin. <p> ve <p/> kodları arasında kısmı düzenleyebilirsiniz.

Önizleme:

Vibrant WordPress Teması Türkçe

Vibrant Önizleme
Türkçe Çeviri:JunkChorn
İndir – Vibrant Türkçe

Teşekkürler Coşkun.
Not:Çeviride herhangi bir hata, eksiklik vs. görürseniz bana lütfen bildirin.

7 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler