Lost Paralel Evrenlere mi Gidiyor?

L

Çok şükür Lost’un 6. sezonu yayınlandı. Hem de iki bölüm ile başladı.

Hemen uzatmadan konuya gireyim. Bu bölümden sonra ortaya bir iddia atıldı, herkes peşinden gidiyor: Paralel Evren. Şimdi bunu biraz açalım.

Ne oldu dizide?
5. sezonun sonunda, 1970’lerde olan Jack ve arkadaşları hidrojen bombası patlattılar. Sonuç? Adanın, üzerinde var oldukları bilmem kaçıncı gününe geri döndüler. Ambar adada yaşadıkları günlerden birinde patlamış, dizide görülen hale gelmişti.

Peki aynı zamanda ne oldu? -Güya bir paralel evrende ne oldu?-

Uçak hiç düşmeden -Oceanic 815- Los Angels’a indi. Yani adaya hiç gidilmedi.

Paralel evren ne demek?
Aynı zamanda, farklı evrenlerde olması demek. Fakat adadakiler, uçağın düştüğü zamanda değiller. Aynı zamanı, farklı bir evrende yaşamıyorlar. Gerçekteki yaşamın ilerisindeler. Bu da paralel evren falan değildir. Burada ciddi bir mantık hatası yoksa -ki zannetmiyorum- bu durumu Claire’ın ya da Desmond’ın konumuyla daha net anlarız.

Şimdilik ortada paralel evren falan yok.

3 Yorum

  • Paralel evren kavramı öyle olmaması gerek diye düşünüyorum. Mesela ben şu an bu yazıyı yazıyorken bu yazıyı yazmayan bir paralel evrende ben daha var. Yani tüm olasılıkların olduğu binlerce evren. Eğer böyle bi düşünce olursa Lost sadece bilimum paralel evrenden 2 ‘sini göz önüne alıyor gibi yargı olur.

    Daha farklı bir şey bekliyorum artık. Ama 6. sezon olmuş, halen onlarca karakter ekleniyor, yok İngilizce anlıyormuş da konuşmayı sevmiyormuş, yok bilmem ne gibi bir sürü ıvır zıvırla uğraştırmaları gerçekten sinir bozucu olmaya başladı.

    Şu an terazi hassas, vezir de olur rezil de. Daha 6. sezonun ilk bölümünde onlarca yeni soru meydana geldi, olanlara ek olarak 🙂 Umarım tüm sorulara yeterince tatmin edici yanıt buluruz.

    • @rss_ems; dostum ben de tam olarak bunu söylüyorum. Aynı anda, bir evrende uyuyor, diğer evrende yorum yazıyor olabilirsin. Bu dediğin paralel evren. Fakat Lost’ta bu şekilde değil. Bir yerde uçak düşerken, diğer tarafta uçak düştükten onlarca gün sonrası var. Bu paralel evren değildir ki.

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler