Isparta’da Ne Var? #2

I

Isparta - Süleyman Demirel HeykeliBu yazını ilki pek ilgi gördü, ama bu da güzel olacak. İkincisini okumadan, ilkini okumanızı tavsiye ederim (okumadıysanız tabii): Isparta’da Ne Var? #1

Şimdi, bu yazı ilkiyle pek alakalı olmayacak gibi. Isparta’da olanlardan bahsedeceğim yine ama, olay değil kişilerinden.

Göksel Şirin: Isparta’da var. Kendisi Makine Mühendisliği’nde okuyor ve 4. sınıfta. İyi çocuktur (valla). Kendisi, ilk geldiğimde buraları bana tanıtan kişidir.

Kuru Gürültü‘ yapar durur. Eğer Makinacıysanız, kendisine dadanın. Veya Isparta’yı merak ediyorsanız, gidin; benden çok bilir. Benim gibi, o da blog yazıyor, ama sevmez böyle şeyleri yazmayı. Siz yine de bakın bloguna. Hatta kendisine ulaşın -özellikle makina mühendisliği bölümünde okuyorsanız- sorun, soruşturun (Blogu: Kuru Gürültü).

Yener Yıldız: En baştan belirteyim, kendisini en son okuyun. Hatta gelmeden önce sakın okumayın. Fikirlerinizi kökten değiştirebilir, üniversiteyi falan sallamadan memleketinizde kalabilirsiniz. Kendisi KYK’da kalmış (devlet yurdu), bu sene ise oradan kaçaran yanıma gelmiş –Yeşilkonak Erkek Öğrenci Yurdu– arkadaşımdır. Aynı bölümdeyiz ve oda arkadaşı olacağız.

Hem Isparta Devlet Yurdu’nda kalıp, hem de Isparta’yı çekmek kolay değildir. Eğer Isparta’da KYK düşünüyorsanız (KYK: Kaynak Yapma Kanka demek değil), kendisiyle derin irtibata geçebilirsiniz. Yurdun altından girip, üstünden çıkmış birisidir. (Blogu: Yener Yıldız)

Codeluu: Evet efendim, öğrenci olmayan ve tanıdığım ilk Ispartalı (ben gelmeden önce de Isparta olduğu için Ispartalı) internet tutkunu kendisidir. İsmi Kutlu. Isparta’yı seven -yukarıdakilerden sonra- tek kişidir. Ya da ben öyle görüyorum.  Hepimize ağabeylik yapmış, kollayan bir kimsedir.

Eğer biraz internete, blog olaylarına falan meraklıysanız; bizi, o bir araya getiriyor; baştan belirteyim. Onun da bir blogu var. Isparta’yı pek bulamazsanız ama, yine de bilmek iyidir. (Blogu: Codeluu)

Gürkan Oluç: Evet, gelelim kuru fasülyenin faydalarına. Gürkan, bu sene ÖSS’de başarılı olup(!) Isparta’ya gelen arkadaşlardan. Benimle aynı bölümde (Bilgisayar Mühendisliği – İ.Ö) kendisi. Yenilerle kaynaşmak hem kolay, hem de zevkli olur. Henüz Isparta’yla ilgili belirttiği bir fikri ya da önerisi yok. Gelince hazıra konacak işte.

Isparta’nın bünyeye etkisini canlı canlı görmek istiyorsanız, kaçırmayın. Belki yazmaz ama, neyse.. (Blogu: Gürkan Oluç)

Ve assolist, İbrahim Uzun: Kendisi blog yazmıyor ama o da bizden. İlla yazanları belirteceğiz diye bir şey de yok üstelik. Ve 2009 Aralık’tan itibaren İbrahim Uzun da blog yazmaya başladı! Kendisini artık blogundan da takip edebilirsiniz.

Dip not: Bu serinin 1. ve 3. yazılarını aşırı küfürlerden ötürü kaldırdım, merak ettiklerinizi iletişim sayfasından iletebilirsiniz (17 Kasım 2010)

2 Yorum

  • Hayatım boyunca karşıma çıkan tüm ıspartalılar birer sürüngendi. Üçkaatçı, dolandırıcı ve fetbaz. Bende şu kanıya vardım. Ispartadan adam çıkmaz kardeşim.

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler