Isparta

I

Perşembe sabaha karşı 3’te yola çıktık. Normal bir seyir ile sabah 08:30 da sırada buldum kendimi. 400 kişi falan vardı ben girdiğimde sırada ama o kadar çabuk bitti ki ben bile şaşırdım. Ama şu var ki; ben içeri girerken arkamda bir 400 kişi daha vardı.

Kayıt için 10’ar kişi alındık içeri çabuk bitti. Öss başvurusu için saçımı bile düzeltmeye yeltenmediğim fotoğraf ile 5 sene gezeceğim maalesef.. Öğrenci kimliği aldıktan sonra yurt için gezmeye başladık. Isparta’da bir tanıdık bizi yönlendirdi, ilk gittiğimiz yeri beğensekte sanki devlet yurdu güzel olacak gibi geldi bana/bize.

Başka bir yurda geçtik orası daha rezaletti, hemen bir öncekine gidip kaydımı yaptırdım. Ama baştaki hesaplar tutmadı. Çünkü bir senelik senet yaptık. Bir sene boyunca ordayım. İki kişilik oda. Oda arkadaşım belli değil, sabah akşam yemek, sınırsız internet, banyo falan..

Isparta şehrine gelirsek, üniversitenin olduğu yer çok canlı değil. Ama üniversite etrafı gayet güzel. 70m yürüyüp otobüs ile üniversiteye gidebiliyorum. Zaten 7 dakika sürüyormuş. Çarşıya gelirsek, hiç beklemediğim bir şekilde çok canlı , cafcaflı bi yer.. Her şeyin mağazası var, ortam güzel. Ama biraz erken kapanıyor.

Zamanla alışırım yahu diyor geçiyorum.

11 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler