Hayattan Kısa Kısa #8

H


Serinin bir önceki yazısında Sosyal Siyasi’den ve amaçlarından bahsetmiştim. Bu kez yine seçim öncesi, fakat farklı bir site daha söyleyeceğim.

  • Oy Kararı, 12 Haziran’da seçime girecek 4 partinin (AKP, CHP, MHP ve HAS Parti) söylemleri, programları ve vaatleri doğrultusunda hazırlanan 5 soruluk anketten ibaret. Soruları, düşüncelerinize göre cevaplandırdığınızda size “uygun olan” partiyi söylüyor. Yanlış ya da doğru olduğunu da geri bildirim olarak alıp, kaydediyor. Çabuk ve güzel oldu diye düşünüyorum, daha sonra uzun uzun detaylarından ve seçim sonrasında ise sonuçlardan bahsedeceğim fakat şimdilik bu kadar.
  • ÖSYM ve saçmalıklarıyla ilgili ayrıca bir yazı yazmayı düşünüyordum fakat olayların boyutu o kadar genişledi ki; yazmaktan vazgeçtim. Son gelişmelere göre ÖSYM Başkanı tekrardan “şifre yok” demiş, etrafındakilere sabır diliyorum. Zira bu kadar falsoyla en çok sabıra ihtiyaçları olacaktır.
  • Source Code’u geçen hafta sinemada izledim. Aynı hikayeyi anlatan (paralel evren) birçok film, dizi ve kitap bulunmakta. Jake Gyllenhall’un performansını beğendim, bu aralar izleyecek film arıyorsanız tercih edebilirsiniz.
  • “22 Ağustos” etiketiyle gündemde olan ve internet sansürünün geldiği son nokta olan söz konusu filtre mevzusundan sonra; tıpkı geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da yürüyoruz. Birkaç link ile detayları belirteyim: e-imza, twitter, facebook.
  • Mayıs ve haziran aylarını ne kadar çabuk geçersek, o kadar iyi olacak. Ülkeyi kutuplaştıran iki konu; futbol ve siyasetin aynı anda bu kadar gerilime müsait olmasının kötü sonuçlar doğurmasından çekiniyorum.
  • Bu arada GezeGeze’de Jr. Web Developer ünvanıyla çalışmaya başladım, güzel olacak güzel.
  • Ayrıca, zorunlu yaz stajımı bu yıl BerilTech’te yapıyorum. Beklediğimden daha faydalı geçeceğine eminim.

Aforizma #12: “Mutluluğu ve huzuru aramayı bırak. Onlar bulunmaz, inşa edilir.” (via @ebrusun)
Aforizma #13: “18 yaşındayım. Alkol içemem. İnternet kullanamam. Sınavda şifreleri çözemem. Sesimi çıkarırsam dayak yerim. İş bulamam. Sadece oy verebiliyo” (via @batikadini)
Aforizma #14: “ösym’ye sormuşlar neden boynun eğri, 5 lira ver söyliyim demiş…” (via @murataras)
Video #10: Püskevit ve Püskevit Mix
Öneri Yazı #11: Sansür Ayıbına Dair #22 Ağustos
Öneri Yazı #12: Neye ve Kime Karşı Filtre
Site #5: Visibli.com
Site #6: OyKarari.com (biraz da reklam olsun)

2 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler