Hayattan Kısa Kısa #10

H

Önceki 9 yazının ardından son kez bir HKK yazısı yazıyorum.

  • Üniversitedeki son yılım -evet bitiyor-  dolayısıyla bitirme ödevi yapmak gerekecek. Yener ve Ömer ile birlikte,  seçilmiş siteler üzerinde arama yapıp kullanıcıya sunan bir yapı üzerinde çalışacağız. Küçük kapsamlı bir içerik motoru diyebiliriz. Fikir ve detayları çok yeni ve henüz kabul süreci tamamlanmış değil. Yakın zamanda detayları belli olacak.
  • Hem son yılım olması, hem de şahsi sebeplerden ötürü SDÜ Bilişim Kulübü Başkanlığı’nı bıraktım. Kendi kararım, böylesinin benim adıma daha iyi olacağını düşünüyorum. Saygı duymak lazım.
  • Test süreçlerini hızlandırmak için -biraz da öğrenmek amaçlı- vps aldım, yeterli aşamayı kaydettikten sonra da Adil’le birlikte yapacağımız için uygulamalar, bitirme projesi ve test sürecinin hepsine yetecek seviyede bir vpse geçmeyi düşünüyorum.
  • Şimdilik sadece yazılım ve teknik konuları içerecek bir İngilizce blog yazmaya başladım: en.ogulcanorhan.com adresinden göz atabilirsiniz. (Sonradan fikir değiştirdim ve aynı blog üzerinden yazmaya karar verdim) Ogulcan.org alan adını da yeni aldığım ogulcanorhan.com ile değiştirdim ve blogu taşıdım (gördüğünüz üzere). Umarım devam ettirebilirim ve faydalı bir süreç olur. Bu blogun da ilk fırsatta kategori yapısını elden geçirip hafifletmeyi düşünüyorum, pek aksadı.

  • CodeIgniter ve Spring öğrenmeye başladım. Bu yıl okul yalnızca bitirme projesinden ibaret değil. 2 frameworkün de öğrenme süreci nispeten kolay.
  • Rıza ve Ömer’le birlikte yazdığımız, konuk yazarların da katkılarıyla ilerleyen Infografya, Cumhuriyet gazetesine haber oldu. Etkileri ilk günden görüldü bile.
  • 14-15 Ekim’de düzenlenecek Web Günleri için İstanbul’da olacağım; geçen yıl katılamamıştım. Bu yıl pek keyifli olacak.
  • Tüm bu yük içerisinde, bulduğum boş vakitleri api kurcalayarak geçirmeyi düşünüyorum. Hatta bir tane minik uygulamayı bitirmek üzereyim.
  • Öte yandan yazın başladığım “diyet + spor = fazla kiloları at” felsefesini Isparta’da da devam ettirmek için 5’er kiloluk 2 dumble aldım. Üniversitenin salonu (belki de en iyi yanı) ile birlikte bu işi götürürüm diye umuyorum.

Kısaca çalışmak gerek, yani son yıllarda pek yapmadığım bir şey.

2 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler