FMK Hareketi

F

Tunç Kılıç’ın bu fikrini ilk duyduğumda aklıma Zaman’ın televizyon reklamları geldi aklıma: ‘Yaftalamadan Düşünün!

Faili Meçhul Kıyak - Tunç KılıçHani böyle insanlara sorsak: ‘Ülke olarak neye ihtiyacımız var?’ diye. Sanırım bu şekilde bir düşünce olurdu. Yıllardır  siyasiler insanların arasında o kadar büyük uçurumlar yarattı ki; artık herkes ‘bu necidir?‘ anlayışı ile işlerini yürütüyor ve başlatıyor!

Faili Meçhul Kıyak Hareketi  Nedir?

Bu konunun aslını Fikir Atölyesi‘nden okumanızı öneririm. Fakat az önce de belirttiğim gibi bu tam bize göre bi’şey. Yaptığın kişiyi, ideolojisini, nereli olduğunu, tuttuğu takımı düşünmeden iyilik yapıyorsun!

Gerisinin ne önemi var ki? Her ne kadar Tunç abi bunun eğlence kökenli olduğunu söylese de karşı tarafın verdiği tepkileri gördükçe alınan haz duygusu bambaşka!

Bu hareket başlayı tam bir ay oldu ve bugün FMK Hareketi bağlamında Tunç abi Beyaz Şov’a katıldı.  Olayı baştan, örnekler ile anlattı. 10 yılda 5 kez Beyaz Şov’a çıkmış kadar rahat gözüken Tunç Kılıç’ı gerçekten tebrik etmek lazım. İnternette ne kadar önemli fikirlerin olduğunu cümle aleme göstermiş oldu!

Tabii bir de bunun blog yazarlığı ve bloglar açısında önemi var ki; bunları anlatmak için ayrı bir yazı yazmak gerekli. FMK ile ilgili olarak güzel bir fikrim var, eğer gerçekleştirirsem aktaracağım.


Faili Meçhul Kıyak, Beyaz Show’da from Barış Ünver on Vimeo.

Teşekkürler.

3 Yorum

  • ya bu adam mükemmel..yapılan olay süper bişey çok ilgimi çekti açıkçası ve hala böyle iyi şeyler düşünen insanların var olması ve etkin olması beni çooook mutlu etti şuan..bende yapmayı düşünüyorum..inları mutlu etmek ve o mutluluğu onunla yaşamak gibisi var mı yaa…?

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler