Butterfly Effect: Revelation

B

butterfly_effect_revelation_poster O kadar film izledim bu yaşıma kadar ama, Buttefly Effect kadar etkilendiğim bir film hatırlamıyorum desem yalan olmaz! Serinin ilk filmi, Ashton Kutcher‘ın oynadığı başrol ve hikayenin çok güzel kurgulanması filmi etkileyeci yapmıştı.

İlk film çok fazla etki uyandırınca ikincisi çekildi ve tek kelime ile berbattı! Tamamen para kazanmak için çekilen, kısa ve basit hikaye filmin büyüsünü kaçırdı.

Geçtiğimiz günlerde serinin üçüncüsünün çıktığını duydum. Filmi izlemeden önce beklentim ikincisinden güzel fakat ilkine yaklaşamayacak bir filmdi. Tuttu!

Butterfly Effect: Revelation ismiyle vizyona giren filmde diğer filmlerde olduğu gibi kurgu aynı fakat hikaye ve oyuncular önceki filmlerden farklı! Başrollerde Chris Carmack ve Rachel Miner oynuyor. Önceki filmlerden bir farkı da başlangıçta gösterilen sahnenin filmin sonu ile alakasız olması. Ayrıca bu seride filme küt diye dalıyorsunuz. ..

Chris, başroldeki ismiyle Sam geçmişe dönebilme yeteneğini bir iş haline getiriyor ve kendini medyum gibi göstererek bundan para kazanıyor. Diğer filmlerden farklı olarak burada sadece geçmişi izliyor.

E hikayenin akması için izlemek yeterli değil tabii, bir şekilde geçmişi kurcalıyor ve herşey alt üst oluyor. Serinin önceki filmlerinden farklı olarak bu kez ana karakterin yanında bir akıl hocası var! Ve herşeyi ona danışıyor. İlk saçmalık bu. O kadar zaman sıçraması yapıyor ancak o kişi aralarda hiç ölmüyor. Yani bu akıl hocası için hiç sıçrama yapılmıyor.

Geçmişi değiştirince ortaya bir seri katil çıkıyor, sonra da Sam bu kişiyi bulmak için sıçramalara devam ediyor. Filmin en sonunda beklediğiniz üzere; serinin önceki versiyonlarında olduğu gibi, yine herşeyin başladığı yere dönerek olayı engelliyor. Hepsi bu!

Film ya da şöyle diyeyim bu seri için 10 film de çekilsin izlenir. Çünkü öyle bir ilk film yapıldı ki; insanlar büyük beklentiler ve etki içerisine girdi. O filmden sonra ne yapılırsa yapılsın izlenirdi ki öyle oldu. Rezil bir ikinci film ardından para odaklı bir üçüncü film.

Revelation bölümünde çok fazla kan ve küfürün olduğunu belirteyim. Ayrıca filmin bi’kaç sahnesinde erotizmin pornografiye yaklaştığını da söyleyebilirim. Türkiye’de yayınlanmaz fakat yayınlansaydı kesinlikle +18 olurdu.

İMDB Puanı: 5.9/10 (bu değişebilir film 1 haftalık)Filmin Fragmanı:

1 Yorum

  • Filmin ilki süperdi, özellikle Ashton Kutcher’in başrol oynaması filmin en büyük artısıydı, 2 yi ben hiç beğenmedim. inş. 3’de ilki kadar etkili olur…

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler