Açgözlülüğün Sonu!

A

Yılbaşı yaklaşıyor , umudumuz Milli Piyango’da! Her geçen yıl artan ikramiye tutarı hepimizin ağzını sulandırıyor elbette..Hep böyle yazılar yayınlanır görsel medyada , gazetelerde: “A kişisi trilyoner!” yada “Büyük İkramiyeyi kazanan şanslı ortaya çıkmadı!” Bu işin diğer kısmı vardır birde bu yazıyı ilgilendiren; çekiliş yaklaştıkça insanlara öğüt vermek adına(!) parayı çarçur etme örnekleri haber yapılır..Senelerdir bu tarz saçmalıklardan vazgeçemedik.

Neresi mi saçmalık ? E kardeşim önce insanların ağzını sulandır , 25 trilyon diye belirt yada 25 milyon Ytl şeklinde..Ardına da ekle; Şişli’de 453543 adet villa , 5 adet F-16 , 667562115 kg altın alabilirsiniz bu parayla! Peşinden insanları bu çarçura sevketmekle kalmayıp gösterdiğin yolun yanlış olduğunu haber yap (:


Neyse efendim bunu giriş olarak yapacaktım , umarım batırmadım!Bu konuyu az da olsa teğet geçmiş bir video ile başbaşa bırakıyorum ; açgözlü olmayıp elindekini düzgün kullanmanın önemi(!) sonuçta şans herkese güler yeter ki siz kullanmasını bilin..!

11 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler