2010 Dünya Kupası Öncesi Beklentiler

2

2010 Dünya Kupası yarın başlıyor! Turnuva öncesi, beklentilerimi ve düşüncelerimi futbol takipçisi olarak bir yazıda toplamak istedim.

  • Favorilerim İngiltere, Hollanda ve Almanya. Özellikle Hollanda’nın oturmuş jenerasyonu ve uzun zamandır ülke bazında başarısız olmaları, onları tetikleyecektir.
  • Hayal kırıklığı yaratacaklar arasında Arjantin’i ve Sırbistan’ı görüyorum. Arjantin kolay sayılan gruptan çıksa da, beklentilerin altında kalacak.
  • Turnuvada yüksek performans beklediğim futbolcular ise; Rooney, Ribery ve Torres. Bir önceki ulusal turnuvaya nazaran daha olgunlaşan bu yıldızlar, takımları için oldukça önemli.
  • Beklentilerin aksine, Fransa’nın yine en az çeyrek final oynayacağını düşünüyorum. Elbette ilk maçın Uruguay ile olması sakat.
  • Son şampiyon İtalya’nın, her kupanın favorisi Brezilya’nın oyuncu tercihleri yüzünden bu kez o kadar favori olamayacakları görüşündeyim.
  • Geçtiğimiz futbol sezonunun en iyisi olarak gösterilen Messi’nin, beklentilerin çok altında kalacağını düşünüyorum. Çok iyi bir başlangıç yapmazsa, zaten üzerinde olan baskı daha da artacaktır.
  • Bu turnuvanın süpriz takımı olarak; Portekiz ve ABD’yi görüyorum. İlk maddede belirttiğim 3 takım arasına 4. olarak girebilirler.
  • Grup birincileri: Uruguay, Arjantin, İngiltere, Almanya, Hollanda, İtalya, Portekiz, İspanya.

Gelelim turnuvayla ilgili diğer olaylara. TRT HD kanalı turnuvayı yayınlayacak ve maalesef uydu üzerinden şifrelenecek. Karasal yayında da HD olmadığı için, D-Smart ya da Digitürk sahibi olmanız gerekiyor. Yorumcular yine maalesef ki Ömer Üründül ve Hakan Şükür. Donuk ve çıldırtan maçlar izleyicileri bekliyor.

Turnuva bilgilerini takip etmek için internette birçok alternatif mevcut. Bunlardan ilki Google! “2010 Dünya Kupası” ya da “2010 World Cup” diye arama yaptığınızda, Google size turnuvayla ilgili temel bilgileri arama sayfasından veriyor (İşte o sonuçlar!1! – eheh).

Ve son olarak, 2010 Dünya Kupası için Nike’ın çektiği “Write the Future” reklam filmini izlemenizi tavsiye ederim.

2 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler