WordPress’te Yazılara Anket Eklemek

W

Tüm blog sistemlerin ve blog yazarlarının vazgeçilmezidir anketler. Hatta günümüzde demokrasinin ilkelerinden biri olarak dahi görülür. Gazeteler, partiler, internet siteleri hatta özel firmalar bile yapar anketi.

WordPress blog sisteminde yan menülerde anket eklemek için birçok eklenti bulabilirsiniz. Bazıları ajax sistemi ile çalışır; bazıları düz mantık çalışır. Ben işlemci sorunları yaşadığımdan dolayı kaldırdım, ilerleyen günlerde eklerim. Anketler için kullandığım eklentinin adı: Democracy. Bu eklenti ile blogunuzda yan menüye bir yada birden fazla anket ekleyebilirsiniz.

wordpress anket eklentisi
Bu anket  eklediğim resimde olduğu gibi görünür. Yazılara nasıl ekleyeceğimizi aktarmadan önce bu eklentiyi bilgisayarınıza indirin: WordPress Democracy

Standart eklenti kurulumunu yaptıktan sonra, yönetici panelinin yazılar sekmesinde ‘Democracy Poll‘ bölümü çıkacatır buradan dilediğiniz şekilde anket oluşturabilirsiniz.

Yazılara eklemek için:

Anket oluşturduğunuzda yazılara eklemek için ‘id’ numarasını bilmeniz gerekir bunu da aşağıdaki eklediğim resimde belirttim.

anket2
ID numarasını elde ettikten sonra gelelim yazılara eklemeye… Herhangi bir yazıya anket eklemek için yazıyı düzenleyerek istediğiniz bölümüne n

n

{democracy:*id*}

kodunu ekleyin. *id* kısmı yerine anketin numarasını ekleyin. İşlem tamam, artık yazılarınıza özel anket ekleyebilirsiniz.

Anketin örneğini görmek için şu yazıma bakabilirsiniz.

Anlatım ve resimler tamamen bana aittir, izinsiz alınması yasaktır, lütfen önce izin isteyiniz!

Teşekkürler.

16 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler