TwitAge.com Serüveni ve Uygulama Dosyaları

T

Geçen yıl bu vakitler, boş vakit değerlendirmek adına bir Twitter uygulaması geliştirmiştim, arşivde detayları mevcut. Şu an uygulama alan adının süresi dolduğundan ve benim de işgüzarlık yapıp uzatmadığımdan ötürü uygulama ortada yok. İşin aslı; uygulama için uzunca bir yapılacaklar listesi beklerken alan adını düşürmek işime geldi denebilir.

Uygulamaya zemin hazırlayan boş vakitleri daha çok değerlendirebilseydim; uygulamayı son kullananlar, bir twitter hesabı üzerinden yaş kutlama vb. özellikleri de ekleyecektim. 1 yılın ardından da fark ettim ki siteye bir analytics dahi eklememişim.

Sonuç olarak; 1 yılda 100.000’den fazla kullanılan bir uygulama çöpe gitti. Yine de hala blogda yazıyı bulup  (sağolsunlar) uygulamanın durumunu soran birkaç twitter kullanıcısı mevcut. Ben de onların adına hem projede olan biteni, hem de projenin tamamını paylaşmaya karar verdim. 

Notlar:
– Uygulama daha önce geliştirdiğim ve paylaştığım CountUp tabanlı.
– Projeyi basit kılmak adına MySQL sınıfını ve veritabanını paylaşmıyorum.
– Geçen sürede istek yapılan api urlsi değişmiş, bir ihtimal yanıt olarak gelen json’dan bazı key değerleri değişmiş olabilir, kontrol etmedim.

Son olarak, koşulsuz olarak tüm kodları (hatta doğal olarak domaini de) istediğiniz gibi kullanabilir, değiştirebilir, dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

GitHub: https://github.com/ogulcan/TwitAge.com

Yorum yaz

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler