Oğulcan.org’a Taşındım

O

Eveeet.
26 Haziran’da
başlayacağımı söylediğim iş sonunda bitti. 14 Ağustos’a kadar 51 gün geçmiş. Bir tema yapmak elbette bu kadar zor değil (zaten düzenleme, sıfırdan değil). Yine de, uzadı işte.

İlk olarak, temada fikir ve emekleriyle katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Uğur Aydoğdu, Oğuzcan Şahin, Cem Şüyün, Yasin Yanardağ, Barış Ünver ve adını hatırlamadığım (o kadar çoktu ki, normal hatırlamamak) birçok değerli insan yardım etti, fikir verdi.

Neler yaptım peki?
Eskiden kullandığım True Elegance temasını elime aldım:

– Üst kısmı ve logoyu komple değiştirdim. O bölge baştan yazıldı.
– Manşet eklentisi denilen zımbırtıyı oraya yerleştirdim. Boyutları pek içime sinmese de idare edeceğiz artık.
– Yanına, eskiden altta duran profilleri ve e-posta aboneliğini ekledim. Etiketler zaten oradaydı.
– Yan menüyü (sidebar) toptan değiştirdim. Aklımdaki birçok düşünceyi ekledim oraya. Örnek: Google Friend Connect, takibe alın lütfen. – Yazı tipini değiştirdim (pek güzel oldu). İlgili yazılar, paylaş gibi eklentileri de aktif ettim.

Sanırım bu kadar. Az gibi geliyor fakat, yaptığım iş değil; ne yapacağıma karar vermek uzun sürdü. Zaten tatil ve uyku uzattı işleri. Bir de hala photoshop bilmemek. Hiçbir eklemeye koda dökmeden deneyemediğim için, olabildiğince geciktirdim. Futbol blogumla da uğraşınca 50 gün sürdü işte.

Neden Oğulcan.org?

JunkChorn isminden ve tanınmamasından sıkıldım. İnsanlar; hatta en yakın arkadaşlarım bile sitenin adını ezberleyemiyor (normal sanırım). Dolasıyla elimde olan bu alana taşınmak isabetli bir karar oldu.

Yine de, pr değeri 5 olan bir siteyi taşımak pek kolay alınan bir karar değil. Google Webmaster Tools ile elimden geleni yapacağım, bakalım google ne kadarını geri verecek. Ya da verecek mi?

Olumlu, olumsuz görüşlerinizi belirtirseniz çok memnun olurum. İlk defa bir temayı bu kadar düzenledim ve kullanmaya başladım. Eksik olmaması mümkün değil.

Haydi hayırlı olsun.

6 Yorum

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler