Customize RSS Eklentisi

C

Author Box eklentisinden sonra Infografya’daki ihtiyaç ötürü yazdığım bir başka eklentiyi genelleştirip, yayınlamaya karar verdim.

Customize RSS, blogun feedleri üzerinde ufak eklemeler yapabilen bir eklenti.

Infografya’da yayınlanan yazılara konu olan infografiklerin büyük halleri yazı içerisinde ekli olmadığı için, siteyi rss üzerinden takip edenler yazıyı okuduktan sonra tekrar bir de siteye gelmek zorunda kalıyordu.

Bu gereksiz işlemi ortadan kaldırmak için, yazıya anahtar olarak eklenen infografikleri feed içeriğine link olarak ekleyecek bir fonksiyon yazdım (şu an yayında – infografya.com/feed). Daha sonra, ufak tefek değişiklikler için her seferinde editöre girmeye üşenip yapıyı eklenti haline getirdim.

İlk versiyon için eklediğim özellikler kısıtlı. Aslında uygulamayı daha geniş amaçlar için geliştirip geliştirmemek konusunda da kararsız kaldım. Nihayetinde feedleri özelliştirmek ve değiştirmek konu olunca akla birçok seçenek geliyor. Şimdilik;  eklenecek olan mesajın tepede ya da altta çıkmasını sağlıyor.

Sonraki versiyonlarda (olursa) feedi belirlenen kelimeye kadar sınırlamak, belirli bir anahtar değere göre açıklama veya direkt anahtar değerin içeriğini (infografya) feede eklemek, listede olan gelişmelerden bazıları.

Eklentiyi çalıştırdıktan sonra wordpress üzerinde belirlenen yeni rss sayısı kadar yazıyı eklentiye göre yeniliyor. Yani feedi, yeni takip etmeye başlayan kişiye görünecek yeni yazı sayısı eklentinin çalışma sınırını belirliyor. Bu sayıyı ayarlardan değiştirebilirsiniz, fazlası yavaşlatabilir (bence maksimum 10 olmalı).

Download

1 Yorum

  • […] recommendations include: Contact Form 7, All in One SEO Pack, Pages Posts,Customize RSS, Enable Media Replace, and Simple Google […]

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler