WordPress 2.7

W

WordPress‘in henüz 2.6 sürümü yeni çıkmış iken 2.7 duyurusunu yapan WP, yeni sürüm ile ilgili bilgileri bizlere sunmaya başladı.

İngilizce’den çevirmeye (makale) çalıştığım ve çevirebildiğim kadarı ile;

Jane abimiz diyor ki: Sonunda bizlerin beklediği an geldi ve yapılan tasarımı kullanıcıya gösterecek kadar ilerlettiler. Üzerinde çalıştıkları mevzu şu an için menü sistemleri. Ayrıca özellikle belirtiyor ki 2.7’nin en güzel özelliklerinden birisi olan kısmı menülerde elden geçiriliyor. Yani ajax mevzusu!

Daha önceki versiyonlarda kullanılan tüm ikonlar yenilenmekte ve menü ile bitişik hale getirilmekteymiş.Aşağıda henüz bitmemiş olan “yeni yazı” sayfası görünmekte.

Post WordPress

Yukarıdaki resimde gördüğünüz menüler de sol tıkladığınızda genişleme , tekrar tıkladığınızda kapanma ve sağ tıklama ile yer değiştirme yapabileceğimiz yine belirtilmiş.Ayrıca kategori olarakta bu işlemleri yapabileceğiz.

Bunun dışında Jane abi Dashboard yani entegre sayaç eklentisi hakkında birşeyler belirtmiş.Söylediğine göre yine henüz tamamlanmayan eklentide daha gerçekçi bir istatistik bilgisi yer alacakmış.Aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Wordpress 2.7 Bilgi

Yorum yaz

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler