Bloglar ve Sosyal Medya Sunumum

B

Geçen yazıda da bahsetmiştim; SDÜ Bilişim Kulübü olarak, haftalık seminerler vermeye başladık. Öğrenci ağırlıklı olarak, herkes iyi bildiği ve anlatmak istediği bir konuda çıkıp sunum yapıyor. Şimdilik küçük bir hareket, fakat faydalı. Seminerlerden ilkine ben çıktım. “Bloglar ve Sosyal Medya” gibi anlatması zor ve alanı geniş bir konu seçtim.

Seçmemdeki etkenlere gelirsek;
Uzun zamandır sosyal ağları kullanıyorum ve blog yazıyorum. Bunun dışında gerek Facebook, gerekse de Twitter’daki değişimi uzun zamandır takip ediyorum. Bir dönem sadece blog yazarlarının ve küçük bir kesimin (2008’in başları mesela) Twitter’da olduğu günlerden beri oradayım. Biraz da, hocalarımın etkisiyle bu konuya karar verdik.

Sunum sosyal medyanın tozunu yutmuş kullanıcılara hafif ve basit gelebilir. Zaten amaç da öyleydi. Karşımdaki kitleyi hedef almadan, bir anda her şeyi anlatmak doğru olmazdı. Dolasıyla “ne nedir?”  ve “nasıl yapılır?” seviyesinde hazırladım sunumu. Blog yazarlığından ve sosyal medyayla etkileşimin öneminden bahsetmeye çalıştım, biraz internet geçmişinden de örnekler vererek sunumu pekiştirdim.

SlideShare.net’in efektleri desteklememesi sunumu yayınlamamı geciktirdi, bundan dolayı da özür dilerim. Normal şartlarda 2 gün sonra yayınlayacağımı söylemiştim. Ayrıca, sunumda 2 tane video kullandım, 3. video Faili Meçhul Kıyak hareketiyle ilgiliydi. YouTube’da bulamadığım için ekleyemedim, ilk fırsatta güncelleyeceğim.

80 slayt olarak gözüken sunum aslında 4o slayt. Videolar ve uygulamalarla birlikte 1 saat 15 dakika sürdü ve tepkiler olumluydu. Tam yerinde bittiğini söyleyenler oldu.

Katılan hocalarıma ve arkadaşlarıma tekrar teşekkür ederim.

İçerik ve tarz (renk, yazı tipi v.b) konularda önerilerinizi de iletirseniz memnun olurum.

Yorum yaz

Oğulcan

Arşivler

Kategoriler